Przed nami najcieplejsze tego roku dni na Wyspach!

0

Synoptycy mają bardzo dobre wieści pogodowe dla Wielkiej Brytanii. Najbliższe dni przyniosą nam piękną pogodę i wysokie temperatury.

Jeżeli chodzi o pogodę, to już miniony weekend należał do wyjątkowo udanych, a w Gravesend (Kent) termometry pokazały  25,4 stopnia Celsjusza.

W tym tygodniu temperatury w Londynie mogą poszybować nawet do 30 stopni, bijąc tym samym dotychczasowy rekord 26 kresek z maja br. Najcieplejszym obszarem kraju ma być południowy wschód i to właśnie tam powinien paść nowy tegoroczny rekord ciepła.

„Przed nami całkiem przyjemny tydzień. Słońce może nie będzie świecić bez przerwy, a niebo czasami się zachmurzy, ale ogólnie będzie naprawdę ładnie” – zaznacza Nicola Maxey z Met Office.

Z trzymiesięcznej prognozy Met Office – od czerwca do sierpnia – wynika z kolei, że Wielka Brytania ma 25 proc. szans na najcieplejsze lato w historii pomiarów.  Dla porównania, meteorolodzy dają tylko 10 proc. szans na to, że będzie chłodniej niż zazwyczaj.

Eksperci zaznaczają jednak, że najgorętsze lato wcale nie musi oznaczać bardzo wysokich dziennych temperatur. „Chodzi o średnią temperaturę dla tego okresu, a podnieść ją mogą np. łagodniejsze noce” – tłumaczą specjaliści.

Źródło: londynek.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here