Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach zaprasza na projekcję filmu “Zimna Wojna” w Sali Teatralnej POSK w Londynie. Specjalny pokaz produkcji – okrzykniętej jednym z największych sukcesów polskiego kina odbędzie się 15 lutego, o 19:30.

MIEJSCE I DATA
15 lutego, godz. 19:30

SALA TEATRALNA POSK
238-246 King Street, Hammersmith, W6 0RF, Londyn.

BILETY już w sprzedaży!
https://starfestiwal.co.uk/zimna-wojna-w-posk/

Okrzyknięty arcydziełem obraz Pawła Pawlikowskiego to polski kandydat do Oscara, doceniony m.in. nagrodą za reżyserię w Cannes oraz Złotymi Lwami na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W grudniu, 2018 roku “Zimna Wojna” zdobyła aż 5 statuetek na 31. gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych w Sewilli, wśród nich nagrodę w kategorii najlepszy europejski film roku. Twórcy odebrali także statuetki dla najlepszego reżysera, scenarzysty, aktorki i montażysty.

SCENARIUSZ

“Zimna wojna” to film o miłości dwójki ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale też nie potrafią być razem. Polsko – brytyjsko-francuski melodramat opowiada o młodej dziewczynie, szukającej szczęścia w powstającym zespole Mazurek, i dojrzałym pianiście, jej instruktorze. Akcja filmu, opartego na polskiej muzyce ludowej, z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku w tle, rozgrywa się w latach 50. i 60. ub. wieku m.in. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. W filmie wystąpili także m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza. Zdjęcia zrealizował Łukasz Żal, muzykę skomponował zaś Marcin Masecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here