Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach zaprasza na film “Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Produkcję, okrzykniętą jednym z największych sukcesów polskiego kina będzie można zobaczyć 15 lutego, o godz. 19:30 i 21:30 w Sali Teatralnej POSK w Londynie! Film będzie wyświetlany w języku polskim z angielskimi napisami.
MIEJSCE I DATA:
15 lutego (piątek)
godz. 19:30 – PROJEKCJA WYPRZEDANA
godz. 21:30 – DODATKOWA PROJEKCJA – bilety dostępne
KUP TERAZ: https://starfestiwal.co.uk/zimna-wojna-w-posk/
Okrzyknięty arcydziełem obraz Pawła Pawlikowskiego to polski kandydat do Oscara, doceniony m.in. nagrodą za reżyserię w Cannes oraz Złotymi Lwami na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W grudniu, 2018 roku “Zimna Wojna” zdobyła aż 5 statuetek na 31. gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych w Sewilli, wśród nich nagrodę w kategorii najlepszy europejski film roku. Twórcy odebrali także statuetki dla najlepszego reżysera, scenarzysty, aktorki i montażysty.

SCENARIUSZ

“Zimna wojna” to film o miłości dwójki ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale też nie potrafią być razem. Polsko – brytyjsko-francuski melodramat opowiada o młodej dziewczynie, szukającej szczęścia w powstającym zespole Mazurek, i dojrzałym pianiście, jej instruktorze. Akcja filmu, opartego na polskiej muzyce ludowej, z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku w tle, rozgrywa się w latach 50. i 60. ub. wieku m.in. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. W filmie wystąpili także m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza. Zdjęcia zrealizował Łukasz Żal, muzykę skomponował zaś Marcin Masecki.

 

PATRONEM MEDIALNYM PROJEKCJI jest TYDZIEŃ POLSKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here