Gośćmi Radia Star byli rektor Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie – prof. Tomasz Kaźmierski i prorektor, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych – dr Grażyna Czubińska. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
Rozmawiała: Gosia Prochal

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Inaugurację Roku Akademickiego 2018 / 2019
12 października 2018 r. (piątek) o godz. 17:30 w Sali Malinowej POSK
Międzynarodowa Konferencję Naukowa:
100-lat niepodległej nauki polskiej na emigracji w Wielkiej Brytanii
Sobota 13 października 2018 r.
Godz. 10.00 – 19.00; rejestracja od godz. 9.30
Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny
238-246 King Street, London W6 0RF
KONCERT na zakończenie konferencji:
„Z pieśnią ku Niepodległości”
Konferencja “100-lat niepodległej nauki polskiej na emigracji w Wielkiej Brytanii” służyć ma prezentacji osiągnięć polskich naukowców działających w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych.
100 lat, które nastąpiło po odzyskaniu niepodległości, było niełatwe dla Polski. Walka o przywrócenie suwerennego państwa toczyła się przez większą część ubiegłego stulecia. Prowadzili ją Polacy w kraju, a także emigranci i migranci, rozrzuceni po całym świecie. Niepodległa nauka polska, w której rozwoju mieli też swój udział akademicy Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, rozwijała się nieprzerwanie poza granicami Kraju.
W czterech sesjach znajdą się referaty dotyczące prac naukowców polskich, którzy swą działalność w Wielkiej Brytanii rozpoczęli po pierwszej wojnie światowej (sesja pierwsza). W sesji drugiej prezentowani będą badacze działający w czasie drugiej wojny światowej i w pierwszych dekadach po jej zakończeniu. Sesje trzecia i czwarta dotyczyć będą osiągnięć badaczy średniego i najmłodszego pokolenia. Ramy chronologiczne obejmą zatem okres od roku 1918 po dzień dzisiejszy.

WSTĘP WOLNY NA KONFERENCJĘ I KONCERT

Strona interntowa: puno.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here