Premier Mateusz Morawiecki powołał Polską Grupę Lotniczą (PGL) – poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski, który został szefem tej Grupy. PGL jest spółką akcyjną z kapitałem 1,2 mld zł. W jej skład wejdą spółki Skarbu Państwa, m.in. PLL LOT, LOT AMS, LS Airport Services.

“Premier Mateusz Morawiecki powołał do życia Polską Grupę Lotniczą. I powołał mnie na stanowisko prezesa zarządu tego podmiotu. Polska Grupa Lotnicza została wyposażona w kapitał, który wynosi 1,2 mld zł.

Ten kapitał został wniesiony przez właściciela, czyli Skarb Państwa” – poinformował dziennikarzy Milczarski, który – jak zaznaczył – nową funkcję będzie pełnił pro bono. Jednocześnie będzie łączył nowe obowiązki z dotychczasowymi jako prezesa LOT.

Jak dodał, Polska Grupa Lotnicza docelowo skupi najważniejsze spółki Skarbu Państwa, działające w branży lotnictwa pasażerskiego. Są to m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT AMS zajmujący się obsługą techniczną samolotów, LS Airport Services odpowiedzialny za obsługę naziemną pasażerów i ładunków.

“PGL to odpowiedź na rosnący w rekordowym tempie popyt na przewozy lotnicze w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej oraz konieczność poprawy konkurencyjności i efektywności polskiego sektora usług pasażerskich. Powołanie Polskiej Grupy Lotniczej do życia, spowoduje możliwość wykorzystania gigantycznych szans rynkowych, które stoją przed lotnictwem. Ten projekt ma biznesowo ogromne możliwości”- tłumaczył Milczarski.

Dodał, że szczegółowy skład PGL i formuła jej działania zostanie zaprezentowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here