Jeszcze we wrześniu br. chcemy otworzyć pierwszą placówkę banku w Londynie – poinformował w środę w Krynicy prezes Pekao SA Michał Krupiński.

Jak stwierdził, „chcemy podążać za naszymi polskimi firmami”. „W drugiej kolejności będziemy rozwijać segment depozytów. Takich placówek będzie więcej” – powiedział.

W marcu Krupiński zapowiadał, że w ciągu kilku miesięcy bank Pekao otworzy placówkę w Londynie i rozważa poszerzenie działalności o inne kontynenty, a także planuje zwiększenie finansowania eksportu.

Krupiński mówił o zobowiązaniach związanych z kontynuowaniem najlepszych tradycji banku w okresie międzywojennym, kiedy w ciągu 10 lat stworzono jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. „W ciągu 10 lat utworzono 80 placówek poza granicami Polski, stworzono silną sieć wsparcia nie tylko finansowego, ale także wsparcia ludzkiego i społecznego dla 8 milionów Polaków poza granicami Polski” – mówił wówczas Krupiński.

„Podobnie jak ojcowie założyciele banku bardzo mocno stawiamy na ekspansję zagraniczną, wpieranie ekspansji zagranicznej naszych klientów” – mówił wtedy. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska, Aneta Oksiuta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here