Ślub Megan Markle i księcia Harrego już w najbliższą sobotę. Z tej okazji do młodej pary trafią prezenty z całego świata, w tym z Polski. Stowarzyszenie Otwarte Klatki przekazało przyszłej księżnej luksusową etolę ze sztucznego futra, zaprojektowaną przez Anetę Larysę Knap, która była gościem Radia Star!
Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z projektantką!
Wybór takiego prezentu jest nieprzypadkowy. Aktywiści chcą w ten sposób podziękować aktorce za to, że w swoich stylizacjach i na planach zdjęciowych konsekwentnie odmawia noszenia futer naturalnych. Szaragdowa etola pochodzi z najnowszej kolekcji Anety Larysy Knap, założycielki marki FOLK DESIGN, inspirowanej folklorem Podhala. Jej ubrania prezentowane są na pokazach mody w kraju  i na świecie. Kto wie – być może już niedługo zobaczymy w futerku z Polski Megan Markle. A to zrobiłoby prawdziwą furorę!
Aneta Larysa Knap – twórczyni min. kierpcy na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice. Prekursorka połączenia tradycji z nowoczesnością w branży odzieżowej. Zajmuje się tworzeniem nowatorskiego stylu bazującego na dotychczasowych kanonach emblematów góralskiego folkloru scalenia w jedno codzienności i funkcjonalności z nieskazitelnym charakterem rejonu Podhala. Właścicielka ekologicznej marki Folk Design. Producentka i organizatorka największego pokazu mody folk w kraju o nazwie “Polki Folki” pierwszego w europie pokazu z wybiegiem zbudowanym na wodzie, pokazu w podziemiach elektrowni wodnej,w hangarze na lotnisku u podnóża Tatr. Uczestniczka programu „Mam Talent” 2015. Finalistka największych konkursów i pokazów mody w Polsce.

Jej projekty pokazywane były min. We Francji w Cannes podczas 65 festiwalu nagród filmowych, w Chinach w Pekinie, Szanghaju, Dominikanie, Turcji, Indonezji, Azji Malezji, Mediolanie oraz na wielu międzynarodowych imprezach. Ubrania prezentowane są w muzeach i wystawach, a jej prace opisywane i publikowane w książkach, magazynach oraz na ramach wielu portali o modzie i nie tylko.Laureatka nagrody od firmy Hexeline podczas międzynarodowego konkursu Off Fashion, nagrodzona przez media statuetką podczas Gali magazynu “Moda i Styl” W 2016r od Urzędu Marszałkowskiego woj. Małopolskiego otrzymała medal “Polonia Minor”przyznany za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski. Laureatka statuetki Luksusowa Marka roku 2017, laureatka statuetki “Człowiek roku 2018” podczas Gali Osobowości i Sukcesy.
(rs) Zdjęcia: Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here