Premiera płyty „Kalejdoskop” Andrzeja Piasecznego! Już 19 kwietnia usłyszymy go w Londynie!

0
„Kalejdoskop” to płyta, którą Andrzej Piaseczny nagrał z Metropole Orkest, jedną z najbardziej uznanych orkiestr na świecie. Na krążku usłyszymy autorskie reinterpretacje znanych utworów legend polskiej sceny muzycznej jak m.in. „Do kołyski” Dżemu, „Zanim zrozumiesz” Varius Manx czy „Liście” Heya.- Jest to płyta, która powstała z zazdrości, bo są to piosenki, które zawsze chciałem zaśpiewać, ale wcześniej zrobił to ktoś inny – zapowiadał jeszcze przed premierą Andrzej Piaseczny.

Na wymienionych tytułach lista się nie kończy. W nagraniach, które usłyszymy na płycie, Andrzej Piaseczny sięga rówież po reprtuar Kayah, Myslovitz, Roberta Gawlińskiego i Edyty Bartosiewicz, przypomina też własne hity. Pierwszy z nich – „Ja (moja twarz) – to jeszcze czasy Mafii, drugi – „Wszystko trzeba przeżyć” – w oryginale ukazał się na trzeciej solowej płycie artysty. Oprócz reinterpretacji najnowszej klasyki polskiej piosenki Piaseczny proponuje na nowym albumie dwie premierowe kompozycje, w tym singel „Kalejdoskop szczęścia” oraz bonusowy „Trzymaj się”, do którego muzykę napisał Seweryn Krajewski.
 
Na płycie towarzyszy mu pięćdziesięcioosobowa Metropole Orkest, wyśmienita holenderska orkiestra, która swojego czasu akompaniowała m.in. Elli Fitzgerald, Brianowi Eno, Patowi Metheny’emu i Bono, a ostatnio współpracowała chociażby z Antony and the Johnsons i Within Temptation. Nagrania do płyty odbyły się w Hilversum koło Amsterdamu, w studiu Muziekcentrum van de Omroep. Album został zaaranżowany przez Roberta Lewandowskiego.
 
Kalejdoskop Szczęścia:

Tracklista:
 
1. Kalejdoskop szczęścia
2. Santana
3. Do kołyski
4. Ostatni
5. Wszystko trzeba przeżyć
6. Scenariusz dla moich sąsiadów
7. List
8. Ja moja twarz
9. Zanim zrozumiesz
10. O sobie samym
 
Już 19 kwietnia Andrzej Piaseczny zagra koncert na Top Music Wembley w Londynie! Więcej informacji o koncercie 10 największych gwiazd polskiej sceny muzycznej na legendarnej Wembley Arena na stronie organizatorów: topmusicwembley.com
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here