Reprezentanci Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach świata, spotkali się w środę z Polonią w Ambasadzie RP w Londynie. Podczas uroczystości zastępca Ambasadora RP Dariusz Łaska i Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk gratulowali sportowcom dotychczasowych sukcesów, wręczyli też członkom reprezentacji przypinki z biało-czerwoną szachownicą, odwołującą się do udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię.

Polonia, która pojawiła się na spotkaniu, dziękowała sportowcom za dotychczasowe wyniki. Lekkoatleci usłyszeli pod swoim adresem wiele ciepłych słów i zapewnienia: „trzymamy za Was mocno kciuki”. Biało – Czerwoni wywalczyli dotychczas w Londynie cztery medale i zajmują wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Członkowie reprezentacji wielokrotnie podkreślali w wywiadach, że polscy kibice byli dla nich olbrzymim wsparciem.

Piotr Lisek, który we wtorek został srebrnym medalistą swiata w skoku o tyczce, dziękował Polonii za gorący doping. „Bardzo wielu Polaków przyszło nam kibicować i było słychać ich wsparcie z trybun. Jakoś tak się zdarza, że tam gdzie są Polacy, tam jest najgłośniej. Gdzie szedłem, tam krzyczeli. To zdecydowanie pomogło” – mówił w rozmowie z mediami, wśród których obecne było również Radio Star.

Zawodnik pozytywnie wypowiedział się też o organizacji Mistrzostw. „Jedyne co bym zmienił – to pogodę. Było dość zimno i myślę, że skoki mogłyby być jeszcze wyższe, choć poziom i tak był bardzo dobry” – powiedział. Przyznał też, że nie miał jeszcze okazji podzielić się radością z wygranej z bliskimi. „Dopiero to do mnie dociera. Do nikogo nie dzwoniłem, nie odpisywałem na smsy, za co bardzo przepraszam, ale nie dałem rady” – śmiał się.

Przedstawiciele Polonii, którzy pojawili się na spotkaniu, składali srebrnemu medaliście gratulacje, mieli też okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. To wydarzenie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z zawodnikami i zawodniczkami polskiej reprezentacji, jak również z trenerami lekkoatletów.

Wśród gości obecny był m.in. Bartosz Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn – drużyny, która jest siatkarskim mistrzem Anglii, a także młodzi sportowcy związani z Polonią Londyn, którzy z ogromnym entuzjazmem wypowiadali się na temat spotkania ze sportowcami: „Chciałbym, żeby Piotrek dał mi autograf, srebrny medal to duże osiągnięcie. Jestem jego wielkim fanem” – mówił w rozmowie z Radiem Star przejęty Juliusz. „Bardzo uważnie śledzę te mistrzostwa” – dodał.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata potrwają do niedzieli.

Gosia Prochal/Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here