Pociągiem na Okęcie nie da rady

0

W najbliższą sobotę klienci warszawskiego portu lotniczego mogą mieć pewne problemy z dojazdem. Wszystko z powodu zaplanowanego na ten dzień przeglądu technicznego w tunelu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

Przegląd jest pokłosiem czerwcowego wypadku, pod czas którego wykoleiła się miejscowa SKM-ka. Prace remontowe zaczynają się dokładnie o 18 (czasu polskiego) i po tej godzinie nie będzie można dojechać na Okęcie pociągiem.

Poniżej prezentujemy dokładne rozpiski tymczasowych zmian:
– linia S3 dojedzie wyłącznie do przystanku Warszawa Służewiec, a trasy pozostałych pociągów zostaną znacząco skrócone,
– linia S2 będzie kursować między dworcem Śródmieście a dworcem Zachodnim (ostatni pociąg z Okęcia odjedzie o 18:06, a na lotnisko z Śródmieścia o 17:20),
– pociągi linii KML dojadą jedynie do przystanku Warszawa Służewiec (ostatni pociąg w stronę lotniska odjedzie o 17:12, a z lotniska o 17:50)

Z Służewca dla pasażerów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z, która będzie kursowała na trasie PKP Służewiec – Lotnisko Chopina. Z Okęcia do centrum będzie można się dostać autobusem linii 175.

– Na lotnisku o wszelkich utrudnieniach komunikacyjnych będzie przypominać informator ZTM, dyżurujący w łączniku prowadzącym z portu lotniczego do stacji kolejowej. Drugi informator, na Dworcu Śródmieście, poinformuje pasażerów linii S2 o konieczności przesiadki do linii S3 lub KML na Dworcu Centralnym –tłumaczył przedstawiciel władz miasta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorucznik Borewicz na tropie
Następny artykułLady Marina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here