Plotkarski Przegląd Tygodnia

0

Anna Lach-Serediuk

Sprawdza co w trawie piszczy

1. Niedoceniana przez kolegów po fachu i reżyserów, aktorka znana głównie z serialu M jak miłość – Dominika Figurska świetnie radzi sobie w telewizji publicznej po przejęciu prezesury przez Jacka Kurskiego. Matka piątki dzieci, która porzuciła rodzinę dla kochanka, by później wrócić do męża i pociech; dzięki wsparciu nowej władzy odnalazła w sobie nowy talent. Starający się nieudolnie dorównać TVN-owskiemu Szkłu Kontaktowemu– program TVP – W tyle wizji ma więc nową prowadzącą w postaci Dominiki. Jak mówi aktorka: . Prowadzi mnie ufność, że wszystko, co mi się przydarza, ma swój sens. Czuję się częścią Bożego planu. Jestem małym pionkiem na Jego szachownicy. Jaki mocny duch, jaki wspaniały charakter….

2. Nieco zapomniana już gwiazda polskiego kina, Cezary Pazura; wydał autobiografię. Wyznania zawarte w książce są tak intymne, że aktor opisał je w trzeciej osobie. Z pozycji dowiadujemy się, że pierwsza żona Czarka była alkoholiczką: Gdy wyrzucał śmieci, zauważył, że za koszem, tam gdzie szczotka, zmiotka i parę szmat, stała jakaś butelka. Alkoholu ciut na dnie. „Co to za butelka? – zapytał. „A, chyba wyrzucałam do kosza i nie wycelowałam”. A wczoraj, gdy wziął łyczek soku pomarańczowego żony, okazało się, że to wódka. „Jezu, tu jest alkohol”. „O matko, musiałam się pomylić”. Zaczął świadome poszukiwania. Domowe śledztwo. (…) Wszędzie znajdował pokitraną wódkę. (…) W pewnym momencie on spogląda przez zaparowane szyby planowej stołówki i widzi coś dziwnego – jedzie jego samochód, złoty ford tempo, amerykańskie gówno, które ciągle się psuło, jedzie w kierunku więzienia na Smutnej w Łodzi. Zygzakiem. W końcu się zatrzymuje i wysiada z niego pijana Ż. Krzyczy: „Po co aferę robisz, wołasz sąsiadów, bydlaku jeden, prostaku„. Daje mu w twarz przy całej ekipie, wsiada do forda i odjeżdża. Znów zygzakiem. Autobiografia Pazury nosi tytuł Byłbym zapomniał. Co sądzicie o takiej skali otwartości aktora? Czy książka zwróci mu popularność?

3. Katarzyna Figura straciła posadę w Radiu Gdańsk z powodu niedostatecznej popularności! Co prawda rzadko widujemy aktorkę na ekranie, tabloidy piszą o niej głównie w kontekście ciągnącego się już lata rozwodu… Ale tłumaczenia stacji są co najmniej niedorzeczne: Kiedy zaczynaliśmy współpracę, Katarzyna Figura miała bardzo rozpoznawalne nazwisko i właśnie przeprowadziła się na Wybrzeże. Było o niej głośno.[Ostatnio] przyglądaliśmy się temu, co robią aktorzy, co się u nich dzieje. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o zmianie. Panią Katarzynę zastąpił Rafał Królikowski– wyjaśnia Agnieszka Michajłow z Radia Gdańsk. Ale żeby mało popularne radio kończyło współpracę z Figurą posługując się tego typu zarzutami?! Szok i niedowierzanie.

4. Koniec przyjaźni Magdy Gessler i Michela Morana. Jurorzy Master Chefa pokłócili się o tytuł najlepszego kucharza w Polsce. Francuz podobno ma się za większego znawcę sztuki kulinarnej niż Polka, ma także problem ze statusem gwiazdy jakim cieszy się restauratorka. Dla Faktu wypowiedziała się “osoba z otoczenia” : Michel uważa się po prostu za lepszego znawcę sztuki kulinarnej. I wścieka się, że to Magda dzięki sukcesowi „Kuchennych rewolucji” jest uznawana za najlepszego eksperta od pysznego jedzenia w Polsce. Uważa, że to on powinien być większą gwiazdą od niej. Myślał, że szybko ją przyćmi. Mocno naciągane, nie sądzicie?

5. Absolwent szkoły podstawowej, były ochroniarz, ekspert TV Republika, były kandydat na prezydenta RP- Marian Kowalski nie wierzy w teorię ewolucji. Ironizując można by powiedzieć, że wręcz ją obala. Po sieci krąży nagranie, w którym Kowalski stwierdza: Ja naprawdę nie wiem, jakim trzeba być durniem, żeby na równi postawić pomysł taki, że życie zostało tchnięte z poglądem, że jaszczurka, która tam x razy spadła w przepaść, to w końcu wyprodukowała skrzydła. Gdyby to była prawda, to ludzie mieliby dwie wątroby, bo alkohol wynaleźli dawno temu. (…). Dlaczego na świecie żyją stonogi, które są starsze od dinozaurów, a dinozaury, które były najbardziej doskonałymi bytami, wyginęły? Ta stonoga niby powinna dawno zginąć, bo i niepotrzebna i mała i brzydka i nie ma takich warunków adaptacyjnych, a tu patrzcie państwo… Ona przetrwała, a ci kolejni wymarli. Nie wolno dać się szantażować lewackiej ideologii, że powstaliśmy od małpy, zresztą genetyka pokazuje, że człowiek genetycznie jest bardziej zbliżony do świni! Wykształcenie co prawda nie idzie w parze z mądrością, jednak w tym wypadku wyraźnie widzimy powiązanie.

6. Scarlett Johansson wielokrotnie wspominała w wywiadach, że jej rodzina pochodzi z Polski. Pradziadekaktorki wyemigrował do Ameryki przed II wojną światową. Prowadził mały sklepik spożywczy w Nowym Jorku. Podczas programu stacji PBS- Finding Your Roots–  Scarlett usłyszała historię rodziny, która została w Polsce. Brat pradziadka, jego żona i dwoje nastoletnich dzieci zginęli w warszawskim gettcie. Obiecałam sobie, że nie będę płakać, ale trudno się powstrzymać. To niepojęte. Nie można sobie wyobrazić takiego horroru. (…) To szalone wyobrazić sobie, że Saul był po drugiej stronie tych wydarzeń i sprzedawał banany na Ludlow Street. I jak odmienne było jego życie w Ameryce w tamtych czasach. (…) Czuję po tym głębsze połączenie z tą częścią rodziny, z tą częścią mnie. Nie spodziewałam się tego. Smutne.

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here