Play Poland Film Festival otwarty!

0

Dokładnie 3 października ruszyła trzecia już edycja Play Poland Film Festival! Wszystko oczywiście zaczęło się od uroczystej gali, która to hucznie odbyła się w hotelu Sheraton przy Lothian Road w Edynburgu.

Produkcją otwierającą festiwal był dość kontrowersyjny i budzący mieszane uczucia odbiorców film „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej. Na samym wydarzeniu nie zabrakło wyjątkowych gości, jak choćby konsul RP- Dariusz Adler, aktor i reżyser teatralny – Tomasz Borkowy, konsul Indii – Oscar Kerketta czy też Ukrainy – Mykhailo Osnach. Przybyli również przedstawiciele rosyjskiej ambasady, reprezentanci Komisji Europejskiej i biura Parlamentu Europejskiego. Z radością powitaliśmy również Lesleya A. Duncan’a –  dyrektora Scotpipe, Pipes & Drums, Simona Daley’a – przedstawiciela Szkockiej Policji oraz Colina Greensdale – dyrektora Royal Scottish Academy of Art & Architecture.

Gościem specjalnym gali był niewątpliwie jeden z najbardziej znanych i utalentowanych plakacistów światowego formatu – Andrzej Pągowski. Wystawa jego plakatów przyciągnęła tłumy. Dzieła artysty wywołały duże zaciekawienie wśród przybyłych gości, podziwiających jego kunszt w trakcie trwania gali. Dzięki obecności artysty widzowie mogli poznać historię polskiego plakatu. Jego pełne humoru wywody wprowadziły gości w znakomity nastrój. Nie zabrakło konstruktywnych dyskusji na temat dzieł plakacisty, inicjowanych zarówno przez zebranych na gali gości, jak również przez samego Pągowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here