W czwartek o godz. 11:00 Wiktoria Tracz będzie gościem Radia Star i opowie na antenie o swojej wokalnej pasji. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Wiktoria Tracz pomimo, że ma dopiero 15 lat – wie doskonale, w jakim kierunku chce rozwijać muzyczną karierę i pewnie kroczy po swoje marzenia. Występowała w programie The Voice Kids, uczy się śpiewu w The Brit School, którą ukończyła m.in. Adele, a ostatnio nagrała w Londynie teledysk do singla ,,Beat Is Off,” do którego sama napisała scenariusz. 

A wszystko – jak mówi – zaczęło się już w przedszkolu. “Od dzieciństwa uwielbiałam śpiewać, tańczyć i występować na scenie, dlatego rodzice zapisali mnie na zajęcia z baletu i tańca nowoczesnego. Byłam bardzo kreatywna, lubiłam malować, rysować, rzeźbić w drewnie, a kilka moich prac zostało nagrodzonych w konkursach plastycznych” – opowiada.

Zapytana o moment, w którym zapragnęła zostać piosenkarką wspomina: “Kiedy miałam 7 lat, ciocia wzięła mnie na koncert Beyonce. Jej występ i cała oprawa wywarły na mnie niesamowite wrażenie. Zaczęłam uczyć się piosenek, śpiewałam wszędzie, w domu w szkole, a najczęściej pod prysznicem” – uśmiecha się.

Wiktoria Tracz pochodzi z Nowego Sącza, gdzie urodziła się i mieszkała od 11 roku życia po przeprowadzce z Korzennej. W 2016 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec. Jeszcze w tym samym roku – we wrześniu, rozpoczęła naukę w artystycznej szkole The BRIT School w Londynie, gdzie uczyła się m.in. Adele, Amy Winehouse, czy Jessie J. Zresztą – ostatnia z wymienionych piosenkarek, odwiedziła kiedyś klasę Wiktorii na zajęciach!

Pomimo młodego wieku, wokalistka ma na koncie spore sukcesy. Jest laureatką ponad 150 festiwali Międzynarodowych i Ogólnopolskich! Otrzymała również nagrodę Grand Prix Festiwalu APLAUZ, największego polskiego konkursu piosenki poza granicami kraju, współorganizowanego przez Radio Star z siedzibą w Londynie. Ostatnio mogliśmy usłyszeć Wiktorię w programie The Voice Kids w TVP2, gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona.

Nastolatka współpracuje też ze znaną postacią polskiej sceny muzycznej – Krzysztofem Dzikowskim, który pisał piosenki m.in. dla Czerwonych Gitar, Karin Stanek, Anny German, Ireny Jarockiej, czy Anny Wyszkoni. To Krzysztof Dzikowski jest autorem słów do utworów “Zimowy Bal i “Naście Lat,” wykonywanych przez Wiktorię.

“Piosenka ‘Naście Lat’ jest o sile pierwszych młodzieńczych zauroczeń i uczuć, a także o tym, że niezależnie od wieku wszyscy mamy prawo do przeżywania i zdobywania swoich doświadczeń. Czasem nawet dorosłym trudno jest radzić sobie z przeżyciami losu, a co dopiero jak ma się tych naście lat” – opowiada wokalistka.

Jej pasją – poza śpiewaniem jest teatr, taniec i podróże. Podkreśla też, że oprócz zajęć artystycznych bardzo ceni naukę, a wśród swoich ulubionych przedmiotów wymienia: język angielski, historię, matematykę i oczywiście muzykę.

“Bardzo lubię bawić się też z moją najmłodszą, pięcioletnią siostrzyczką – Adą, która razem ze mną śpiewa i ogląda programy muzyczne” – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here