Papierowe karty dla lądujących w UK spoza UE nie będą już potrzebne.

Wielka Brytania znosi przymus wypełniania na lotnisku formularzy w formie papierowej przez obywateli krajów poza unijnych.

0

Od 1971 r. Pasażerowie spoza Europy muszą wypełnić formularze zawierające podstawowe informacje o sobie i swojej podróży do Zjednoczonego Królestwa.

W swoim wiosennym oświadczeniu w marcu kanclerz Philip Hammond potwierdził, że rząd zacznie usuwać potrzebę wypełniania kart lotniskowych w tym roku.

Propozycje odchodzenia od kart zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2017 roku. Rzeczywiście w dobie informatyzacji i powszechnego dostępu do internetu pozostawanie przy formie papierowej wydaje się zbędnym kosztem i stratą czasu.

Philip Hammond, kanclerz Skarbu w rządzie Theresy May.

W tamtym czasie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że „przestarzały” system oparty na papierze kosztuje społeczeństwo około 3,6 miliona funtów rocznie.

Departament podkreślił, że karty dla pasażerów spoza Unii Europejskiej są używane głównie do celów statystycznych, a nie do rutynowych kontroli bezpieczeństwa.

BBC poinformowało, że karty zostaną złomowane od poniedziałku. Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział odmówił “komentowania przecieków”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here