Ostatni sondaż przed wyborami europejskimi daje Partii Brexit Nigela Farage’a 37%. Konserwatyści z wynikiem zaledwie 7%.

Jak wynika z najnowszego sondażu Partia Brexit zwiększa drastycznie prowadzenie nad innymi ugrupowaniami. Wydaje się pewnym, że nie ma zagrożenia dla Nigela Farage'a.

0

Według najnowszego badania YouGov, na Partię Brexit obecnie chce głosować 37%, najbliższym rywalem ugrupowania Liberalni Demokraci zyskując 19%.

Dwie partie establishmentu, Partia Pracy i Konserwatyści, spadły do ​​historycznie niskich poziomów. Sondaż dla Partii Pracy nie jest korzystny i daje im tylko 13%, natomiast Torysi dostają zaledwie 7%.

Nigel Farage i Theresa May

Prawdopodobnie najgorszą informacją dla Partii Konserwatywnej jest załamanie się wyborców, którzy głosowali na Torysów w wyborach parlamentarnych w 2017 roku, którzy tym razem zdecydują sie zagłosować na inne ugrupowanie.

Zdumiewające, że 65 procent byłych wyborców konserwatywnych twierdzi, że poprze teraz partię Brexit w wyborach do UE. Tylko 16% tych, którzy poparli konserwatystów dwa lata temu, zamierza to zrobić ponownie.

Stanowi to całkowity upadek Konserwatystów, co może nie dziwić, biorąc pod uwagę sposób, w jaki premier Theresa May prowadziła negocjacje w sprawie Brexitu, a jej niepopularna umowa o wyjściu z UE została odrzucona przez Parlament, jak dotąd, trzy razy.

Premier Theresa May

Ostateczny cios przyszedł wczoraj, kiedy premier May zgodziła się na możliwość drugiego referendum.

Najnowsze wyniki sondaży zwiększą presję na May, by ustąpiła i ogłosiła zmianę przywództwa Konserwatystów w nadziei, że nowy lider może być w stanie ustabilizować sytuacje, doprowadzić do Brexitu i odzyskać wyborców.

Dane nie są dużo lepsze dla Partii Pracy, tylko 31% byłych wyborców Partii Pracy planuje w czwartek poprzeć partię. Tymczasem 44% wyborców Partii Pracy przeniosło głos na Partię Zielonych lub Liberalnych Demokratów, a 13% przeszło na stronę partii Brexit.

Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy.

Oznacza to, że deklaracja Nigela Farage’a, że ​​będzie celował w zwolenników Partii Pracy, jak również rozczarowanych wyborców konserwatywnych, zdaje się spełniać. Wydaje się, że Partia Brexit z powodzeniem odbiera większość głosów od dwóch głównych partii.

Inni beneficjenci to Zieloni i Liberalni Demokraci, z których obie partie otwarcie chcą pozostania w UE. Wygląda na to, że brexit jest kluczową kwestią podziału w kraju i że partie o silnym przekonaniu w obu skrajnych kierunkach mają nadzieję, że jutro to zaprocentuje podczas głosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here