Ola Bieńkowska

0

Choć z zespołem The Australian Pink Floyd Show zagrała ponad 500 koncertów i zjeździła cały świat, muzyczne spełnienie przyniosło jej dopiero nagranie solowej płyty. Ola Bieńkowska, bo o niej mowa była naszym gościem!

O takich osiągnięciach muzycznych jakie ma Ola Bieńkowska z pewnością marzy większość artystów. Umiejętności wokalne zdobywała w Szkole Muzycznej im F. Chopina pod okiem legendy polskiego jazzu, Ewy Bem, z kolei dyplom Liverpool Institute for Performing Arts odebrała z rąk samego Paula McCartney’a, ponadto wielokrotnie występowała na deskach teatrów muzycznych w Polsce i za granicą.

Po kilku latach występowania z zespołem Ola postanowiła stworzyć własny, solowy materiał. Efektem jej pracy jest płyta „Resume (Take One)”, na którą składa się 13 nastrojowych jazzowo-popowych utworów. Oprócz niebanalnych tekstów i przejmujących melodii, autorstwa Oli i Krzysztofa Herdzina, na uwagę zasługują także wybitni muzycy, którzy brali udział w nagrywaniu płyty. Oprócz wspomnianego już Krzysztofa Herdzina (fortepian) byli to Jacek Królik (gitara), Robert Kubiszyn (bas) i Robert Luty (bębny). Z kolei mastering jest dziełem Denisa Blackhama, odpowiedzialnego za ostateczne brzmienie nagrań niezliczonych artystów światowego formatu od Led Zeppelin po Anthony & The Johnsons. Choć płyta ” stanowi pierwszy zbiór kompozycji, Ola zaznacza, że nowe piosenki na zapowiadaną premierę polską już się piszą!

Zapraszamy do odsłuchania całego wywiadu!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here