Mars lub Snickers smażony na głębokim oleju

Składniki

1 mars lub snickers, co wolisz
1 szklanka mąki pszennej
1/2 szklanki mąki kukurydzianej
Szczypta sody
Mleko lub piwo
Olej do smażenia

Sposób wykonania

Włóż batonik do lodówki, ale nie do zamrażalnika (wskazówka: na dole lodówki jest najchłodniej). Wymieszaj obie mąki i sodę, wlej mleko (tradycyjnie) lub piwo, na przykład Guinnessa dla niepowtarzalnego smaku (ciasto jest wtedy lżejsze), aż do uzyskania ciasta o konsystencji gładkiej, lekko gęstej śmietany. Ciasto włóż do lodówki, żeby mocno się schłodziło.

Rozgrzej olej do temperatury 170°C (aby sprawdzić temperaturę, wrzuć do oleju mały kawałek chleba – ma zbrązowieć w ciągu kilku sekund, ale nie pozwól, by olej zadymił!).

Wyjmij zimny batonik z opakowania i opanieruj całkowicie w zimnym, bliskim 0°C cieście.

Ostrożnie zanurz go w oleju (należy to robić delikatnie, inaczej ciasto może spaść) i obsmaż
na złoty kolor, 60–90 sekund wystarczy, zależnie oczywiście od grubości i gęstości ciasta wokół twojego batonika.

Można go podawać z lodami lub frytkami, lub tak naprawdę czymkolwiek, jeśli masz taką ochotę.

W każdą środę, po 15 w Radiu Star!

Zaprasza Kevin Aiston

Kevin Aiston – uwielbiany przez Polaków Brytyjczyk, autor książki Kevin Sam w Kuchni: Nie Tylko Fish and Chips”, zdradza na antenie Radia Star przepisy na swoje ulubione przysmaki z angielskiej kuchni, opowiadając przy tym ciekawostki dotyczące historii i kultury Wielkiej Brytanii.

Kevin Aiston podbił serca Polaków swoim udziałem w programie „Europa da się lubić”, dzięki któremu zyskał ogromną popularność. Do Polski przyjechał w 1991r. i przez pewien czas był nauczycielem języka angielskiego. Spełnił też marzenie z dzieciństwa, zostając strażakiem. Po kilku latach wrócił do wyuczonego w Londynie zawodu i jako kucharz odnosi w gastronomii olbrzymie sukcesy. Jego potraw można spróbować na pokazach w całej Polsce. Brytyjczyk włączył się też w inicjatywę Lubelscy Kucharze Dzieciom i gotuje z innymi kucharzami pomagając w ten sposób najmłodszym pacjentom oddziałów onkologicznych.

Książkę „Kevin Sam w Kuchni – Nie Tylko Fish & Chips” można kupić w księgarniach internetowych lub w dobrych księgarniach w Polsce

Motto kulinarne: Przepis jest tylko wskazówką, a wcale nie regułą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here