O wyborach w rozmowie z koordynatorką kampanii „Jesteś u siebie! Zagłosuj”

0

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o zbliżajacych się wyborach w rozmowie w Tajemniczym Gościu Radia Star z Aleksandrą Minkiewicz, koordynatorką kampanii „Jesteś u siebie! Zagłosuj”. 

Kampania „Jesteś u siebie, zagłosuj!” została zainicjowana przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Polski, Forum Polonia – Irlandia oraz Polish City Club z Wielkiej Brytanii przy współpracy merytorycznej kampanii „Masz głos, masz wybór”. Zachęcamy Polaków mieszkających poza granicami kraju, do głosowania zarówno 
w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 roku oraz w lokalnych wyborach samorządowych, które np. w Wielkiej Brytanii i Irlandii odbędą się w tym samym czasie, co wybory europejskie.

Ważna informacja!

Obywatele i obywatelki RP przebywający czasowo za granicą mogą zagłosować 25 maja 2014 roku we właściwym konsulacie po dopisaniu do spisu wyborców (rejestracja do 22 maja) , na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania (wydawanie zaświadczeń do 23 maja) lub korespondencyjnie (rejestracja do 12 maja).

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 22-25 maja 2014. W Wielkiej Brytanii wybory samorządowe i europejskie odbędą się tego samego dnia, 22 maja 2014 roku. W natomiast 23 maja 2014.

Źródło: jusz.eu


jusz_pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here