Gościem Radia Star był fotoreporter wojenny i dziennikarz, Piotr Apolinarski, który w swojej pracy na przestrzeni lat dokumentował najważniejsze wydarzenia w strefach konfliktów zbrojnych, na które zwrócone były oczy świata. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
Rozmawiała: Gosia Prochal
Piotr Apolinarski jest fotografem z wieloletnim doświadczeniem, współpracującym z największymi agencjami i wydawnictwami. Fotografował na terenach objętych wojną – m.in. w Iraku. Dokumentował walki na kijowskim Majdanie, aneksję Krymu oraz wojnę na wschodzie Ukrainy, a także sytuację uchodźców na obrzeżach tureckiego miasta Suruç.
Jest laureatem Nagrody im. Erazma Ciołka za fotografię społecznie zaangażowaną oraz Nagrody Stowarzyszenia Fotoreporterów w kategorii “Wydarzenia i polityka.” Jego zdjęcia publikowały m.in CNN, The Wall Street Journal, TVN24, Rzeczpospolita, Polityka czy Newsweek oraz wszystkie największe portale informacyjne w Polsce.
Fotografie jego autorstwa znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Współpracuje przy licznych projektach polonijnych a także przy programach szkoleniowych dla młodych dziennikarzy.
Adres strony internetowej: www.apolinarski.com.
Zdjęcie: Dariusz Prosiński
Nagrody i wyróżnienia:
2013 – Wyróżniony za fotografie o tematyce emigracyjnej przez Senat RP i Ośrodek Badań nad Migracją.
2014 – Wyróżnienie na festiwalu filmowym EMIGRA za film o pracy korespondentów w strefie walk na wschodniej Ukrainie.
2015 – Nagroda im. Erazma Ciołka 2014 przyznana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za fotografię społecznie zaangażowaną.
2017 – Nagroda Stowarzyszenia Fotoreporterów w kategorii “Wydarzenia i polityka.”

 

Zdjęcie: Piotr Apolinarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here