Onowych Studiach Podyplomowych PUNO “Produkcja Filmowa” – opowiedzieli na antenie Radia Star – kierownik studiów Mariusz Rutczyński, koordynatorka Monika Plata i wykładowca Jan Wajszczuk. Zapraszamy do odsłuchania:
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
Studia mają charakter interdyscyplinarny, przygotowując absolwentów do pracy twórczej w zakresie organizacji i realizacji filmowej oraz telewizyjnej. Dają możliwość wykonywania samodzielnego zawodu producenta filmowego, z uwzględnieniem różnic w pracy w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, ze stopniem akademickim nie niższym niż licencjat.
Dzielą się na dwa bloki tematyczne – jeden z nich obejmuje wiedzę teoretyczną powiązaną z ćwiczeniami i pracą warsztatową; drugi blok natomiast stanowią realizacje filmowe, praca z kamerą, poznanie zasad udźwiękowienia filmu i montażu.
Jako uzupełnienie wiedzy studenci zaznajomią się także z podstawowymi zasadami tworzenia budżetów filmowych, organizowaniem grup zdjęciowych, procesem realizacji zdjęć, postprodukcją oraz dystrybucją.
Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności, które umożliwią im realizację oraz produkcję własnych projektów filmowych, a także dadzą możliwość pełnienia różnych funkcji w grupach zdjęciowych w pionie produkcji – z dużym naciskiem na współpracę z reżyserem.
Warsztaty i ćwiczenia obejmują zakres pracy w kontekście tworzenia krótkich form filmowych takich jak: news, reportaż, felieton telewizyjny/internetowy, relacja np. z imprezy, koncertu czy wydarzenia, film dokumentalny.
Wszelkich informacji na temat studiów udziela kierownik kierunku, Mariusz Rutczyński: produkcja_filmowa@puno.edu.pl lub +48 501 444 360.
Źródło: PUNO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here