Charyzmatyczna, piękna i utalentowana – wokalistka i kompozytorka Nika Boon była gościem Radia Star. Na polskim rynku muzycznym zaistniała po wygraniu premierowego programu “Szansa na Sukces,” po którym otrzymała ofertę współpracy z brytyjską wytwórnią płytową i od lat 90’ mieszka i tworzy w Londynie.
Najnowsza płyta Niki Boon nosi tytuł “Rebel.” Do grona gwiazd współpracujących z Niką Boon przy tym krążku należą John Baggott (Massive Attack, Portishead, Robert Plant), Ian Matthews (Kasabian) and Carey Willetts (Athlete).
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
Rozmawiała: Gosia Prochal
Nika Boon (BIO)
Nika Boon po wygraniu premierowego program Szansy na Sukces otrzymała ofertę współpracy z brytyjską wytwórnią płytową i od lat 90’ mieszka i tworzy w Londynie. Na początku swojego pobytu w Wielkiej Brytanii została wokalistką brytyjskiego zespołu prowadzonego przez managera Prodigy, co pozwoliło jej występować na największych światowych scenach festiwalowych.
W roku 2002 nowojorski DJ Sanchez podpisał Nikę do swojej wytwórni Stealth Records zaczynając współpracę od singla “Alone”. Kolejne albumy Troublemaker i Faces Nika wydała w londyńskich wytwórniach Berwick Street Records i Effectiva.
Nika prężnie zajmuje się kompozycja muzyczną i pisaniem piosenek, przez lata kolaborowała też z dj-ami takimi jak Timo Garcia, Sandy Rivera (Kings of Tomorrow), G-Club, Fingertapp, Eric Kupper, Dario G, Cheshire Catz, oraz Tall Paul.
Pierwsza polskojęzyczna płyta Niki Boon zatytułowana “Rebel” nawiązuje do rockowych korzeni artystki. Została wydana w Polsce przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i jest dostępna w empikach.
Udział w największych wydarzeniach kulturalnych i towarzyskich światowego showbiznesu daje Nice okazję do poznawania i fotografowania najbardziej znanych osobowości. Efekty tej pracy mieliśmy okazję zobaczyć w trakcie wystawy „Bezcenne” zorganizowanej przez Muzeum Narodowe, gdzie wsród tysiąca zdjęć nie zabrakło legend muzycznych takich jak na przykład: James Brown, Lady Gaga, Adele czy Amy Winehouse.
W tym roku Nika wystąpiła na Pol’and’Rock festiwal jako jeden z gości specjalnych zespołu Big Cyc i zaśpiewała z nimi piosenkę “Jeden za wszystkich, Wszyscy za jednego” podczas ich jubileuszowym knoncercie na 30- lecie działalności zespołu. Nika obecnie jest jedna z jurorów nowego muzycznego programu na Polsacie “śpiewajmy razem” jest to Polska wersja programu All Togerher Now
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Niki Boon: www.nikaboon.com
Zdjęcie: Maciej Szulc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here