Nigel Farage zdecydowanym liderem. Przyciąga wyborców oszukanych przez establishment!

Nigel Farage, ostrzegł, że wyborcy mogą czuć się tak zdradzeni przez klasę polityczną, która odkładają głosowanie, a to może zagrozić Brexitowi.

0
Nigel Farage podczas antyunijnego wiecu

Przemawiając z ogromną pasją na wiecu wyborczym Nigel Farage poruszył wiele ważnych tematów, jak jego spojrzenie na referendum z 2016 roku o wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE. Większość wykładu kupiała się na znaczeniu poszanowania demokracji. Farage powiedział też jak polityka centralna może zostać zmieniona poprzez działania na poziomie lokalnym.

Odpowiadając na pytanie na temat tego, jak można poprawić klimat polityczny, lider partii Brexit ostrzegł, że gniew na Westminster może stać się przeszkodą. Farage powiedział publiczności: „Mamy nadchodzące wybory w przyszłym tygodniu, wybory europejskie – wybory krajowe”.

„Problem, który mamy dotyka wielu ludzi, są tak zniesmaczeni, że ich głosy zostały zignorowane, że obietnice zostały złamane, czują że z naszej strony istnieje niebezpieczeństwo [dla władzy], że wielu takich jak my chce, aby to był wolny niezależny kraj. Obawiam się, że będąc pewnymi sukcesu mogą zostać w domu”.

Protest zwolenników twardego brexitu.

Ale oprócz poczucia zdrady w elicie politycznej, był też „prawdziwy gniew”, powiedział Farage na innym wiecu w Yorkshire – w Pontefract. Powiedział tam publiczności: „To jest okręg wyborczy, w którym za wyjściem głosowało 70% ludzi, te pięć miast głosowało za wyjściem z ogromną przewagą… Macie członka Parlamentu, który w wyborach powszechnych rok później obiecał uhonorować wynik i spędził ostatnie dwa lata próbując powstrzymać Brexit”.

Farage ma imponujący potencjał osób niegłosujących. Większość ludzi, którzy głosowali w referendum w 2016 roku, ale nie głosowali w poprzednich wyborach powszechnych, głosowała za wyjściem z UE.

Farage wezwał zebranych Brexitowców do zaangażowania się w oddolnego, żartując że ludzię mogą „wyjść na spacer” w ich mieście, wiosce, a nawet pubie. Zwracając uwagę, że nie głosowanie oznacza, że ​​chcący pozostania w UE establishment wygra. Polityk powiedział w Huddersfield: „Więc, na poziomie lokalnym, to co możesz zrobić, to wyjść… wyjść na ulicę, do swojego miasta, do swojej wioski, do lokalnego pubu, spędź tam swój czas – ja jestem w tej chwili zbyt zajęty”.

„Możesz wyjść i rozpowszechniać naszą wiadomość, a tam, gdzie znajdują się ludzie całkowicie rozczarowani procesem wyjścia, powiedz im. Jeśli zostaniesz w domu, wygra druga strona. Musimy mieć poczucie optymizmu, poczucie szansy”.

„Sposób, w jaki byliśmy traktowani, czyni nas jeszcze bardziej zdeterminowanymi niż trzy lata temu, aby uzyskać kontrolę nad naszym narodem, naszą demokracją i przyszłością naszych dzieci”.

Komentarze pojawiły się kilka godzin po tym, jak Farage rozmawiał z londyńską stacją radiową LBC i ujawnił, że będzie startował w wyboracch parlamentarnych, gdy nadejdzie czas dla partii Brexit. Przemawiając w West Yorkshire, powiedział: „…to obowiązek. Nigdy więcej nie możemy pozwolić, aby karierowicze polityczni Partii Pracy i Torysów ponownie zniszczyli tak wspaniałą aktywność demokratyczną”.

Chociaż następne wybory parlamentarne mogą nie nadejść do 2022 r., Partia Brexit Farage’a już rekrutuje kandydatów do walki w każdym z 650 miejsc w całym kraju, aby przeciwdziałać możliwości przegranej w wyborach powszechnych.

Była poseł Torysów Ann Widdecombe, świeżo po otrzymaniu owacji w klubie dla mężczyzn pracujących w Pontefract, została również dobrze przyjęta na wieczornym wydarzeniu w Huddersfield, gdzie od dawna dominuje prounijna Partia Pracy. Pomimo głosowania zdecydowanie za Brexitem, okręg jest nadal reprezentowany w Parlamencie przez zdecydowanych zwolenników pozostania w UE. Nazywając miejscową poseł Partii Pracy Yvette Cooper i niektórych mieszkańców Londynu „snobistycznymi [i] protekcjonalnymi” osobami, które oskarżają wyborców z północy o to, że nie wiedzą na co głosują, Widdecombe powiedziała, że jeśli UE chce traktować Wielką Brytanię jak kolonię, musimy się zbuntować i dochodzić własnej niezależności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here