Next (nie) zatrudnia Polaków

0

Zatrudnianie polskich pracowników m.in. przez  firmę Next nie przypadło do gustu członkom brytyjskiej Partii Pracy. Ich zdaniem taka polityka uderza bezpośrednio w Brytyjczyków, którzy bezskutecznie próbują znaleźć pracę.

„Pozbawieni skrupułów pracodawcy” wybierają tańszą siłę roboczą z państw Europy Środkowej i Wschodniej, co negatywnie wpływa na lokalny rynek pracy. Z takimi zarzutami nie zgadza się rzecznik firmy Next, który dementuje pogłoski, jakoby pracownicy agencyjni z Polski generowali mniej kosztów.

Podkreślił również, że zatrudnianie Polaków jest wynikiem braków kadrowych, z którymi firma ma zawsze problem w okresie letnich wyprzedaży. Poza tym podjęte zostały próby zachęcenia brytyjskich bezrobotnych do podjęcia współpracy ze znaną marką odzieżową, ale okazały się one bezskuteczne.

Zdaniem właścicieli poszczególnych marek sektora handlowego to właśnie członkowie Partii Pracy znacząco przyczynili się do napływu ogromnej liczby imigrantów do Wielkiej Brytanii. Warto o tym pamiętać przy kolejnym populistycznym zagraniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here