Adam Nawałka uważa, że za jego kadencji polska piłka zrobiła krok do przodu. “Godnie żegnam się z reprezentacją” – powiedział szkoleniowiec, biorąc odpowiedzialność za niepowodzenie biało – czerwonych na mistrzostwach świata w Rosji.

Na konferencji prasowej w Warszawie prezes PZPN Zbigniew Boniek powiadomił, że Nawałka pozostanie na stanowisku tylko do 30 lipca, a później rozpoczną się poszukiwania nowego trenera.

“Od września musimy ruszyć do dalszej pracy. Szczerze chciałbym wielce podziękować Adamowi Nawałce za te pięć lat pracy” – powiedział szef PZPN.

Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu w Rosji przegrali z Senegalem 1:2, a później ulegli Kolumbii 0:3 i stracili szansę na awans do 1/8 finału. Na zakończenie udziału w mundialu pokonali Japonię 1:0.

“Okres mistrzostw nie przekreśla pracy, którą wykonał sztab przez te kilka lat. Czuję się odpowiedzialny, że na mundialu nie spełniliśmy planów i oczekiwań kibiców” – podkreślił Nawałka.

Szkoleniowiec prowadzi drużynę narodową od listopada 2013 roku. W czwartkowym meczu z Japonią zasiadł na ławce trenerskiej po raz 50. i odniósł 26. zwycięstwo. Poza tym jego bilans to 15 remisów i dziewięć porażek, bramki: 99-49.

(PAP) Zdjęcie: PAP/Piotr Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here