W kolejnym Gwiezdnym Weekendzie Radia Star poznaliśmy dwie twarze artystki, która po 7 solowych płytach zdecydowała się przeprowadzić „Ósmy Plan” i wywróciła polską scenę muzyczną do góry nogami! Zapraszamy serdecznie do wysłuchania wywiadu z Natalią Kukulską – jedną z najbardziej cenionych polskich wokalistek.

Ósmy Plan to najnowszy, dwupłytowy album Natalii Kukulskiej. Znalazły się na nim premierowe utwory wokalistki oraz ich wersje live stworzone z udziałem Atom String Quartet. Nad nowym materiałem wokalistka pracowała głównie z mężem – Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. Para zafascynowana elektroniczną sceną muzyczną, sięgnęła po bardzo śmiałe rozwiązania, nietypowe dla popu: znajdziemy tu zarówno ciekawe formy, jak i odważne instrumentarium. Powstała muzyka przeplatająca brzmienia syntezatorów analogowych i instrumentów akustycznych, takich jak ksylofon czy perkusja, dodająca czasem brudnego brzmienia.

Za miks całego albumu odpowiedzialny był Marcin Bors, który ma na swoim koncie produkcje płyt takich wykonawców jak: Hey, Nosowska, Muchy, Pogodno czy Zalewski.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Natalią Kukulską – o występach w Opolu, inspiracjach i albumie, który może wskazać kierunek rozwoju polskiego popu:


Rozmawiał: Michał Dobosz

Po zakończeniu wywiadu z Natalią Kukulską słuchacze Radia Star wysłuchali utwór „Miau” – to drugie nagranie z krążka „Ósmy Plan”, które zakwalifikowało się do koncertu Super Premiery podczas 52. edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singlowy utwór Natalii znalazł się w gronie 10 kompozycji, które wybrano aż ze 150 nadesłanych propozycji. 

Teledysk do utworu “Miau” stworzyli Arek Nowakowski i Paulina Płachecka, ktorzy pozwolili sobie na sporą dawkę surrealizmu –  graficzną zabawę formą i kolorem. 

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współkompozytorka swoich piosenek. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą o czym świadczy bogaty dorobek i wiele nagród, które ma na koncie.

Natalia nagrała dotychczas 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty.  “Ósmy Plan” to jej najnowsza, ósma solowa płyta, która trafi do sklepów w lutym 2015 roku nakładem wytwórni Warner. Jest ona kolejnym po Sexi Flexi  i Comix albumem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży, czego dowodem było łącznie osiem nominacji do nagrody Fryderyk za ostatnie albumy. 

Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: „CoMix” (2010), „Sexi Flexi” (2007), „Natalia Kukulska” (2003), „Tobie” (2001), „Autoportret” (1999), „Puls” (1997), „Światło” (1996 ).

Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jako dziecko wydała trzy krążki, które sprzedały się w rekordowym nakładzie ponad 2,5 miliona egzemplarzy.  

Zdjęcie: Materiały prasowe

Zdjęcie: Oficjalny FB wokalistki – tutaj

Ósmy plan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here