Nastolatek podejrzewany w sprawie śmierci Arkadiusza Jóźwika ponownie wypuszczony za kaucją

0

Jak poinformowała policja, 15-latek z Harlow, podejrzewany w sprawie śmierci Arkadiusza Jóźwika, został ponownie wypuszczony za kaucją. Ma stawić się na posterunku policji 31 października.

Pod koniec sierpnia trzech Polaków zostało zaatakowanych na placu handlowym The Stow w Harlow. Jeden z nich: 40-letni Arkadiusz J. został raz uderzony w głowę. Polak trafił do szpitala w stanie krytycznym i zmarł dwa dni później.

Policja w Harlow podjęła śledztwo, w wyniku którego zatrzymano sześć osób. Wszyscy zostali następnie zwolnieni z aresztu za kaucją, z obowiązkiem stawienia się na komisariacie 7 października.

Zgodnie z komunikatem policji, pięć osób zostało oczyszczonych z podejrzeń ze względu na brak wystarczającego materiału dowodowego. Nie będą oni brani pod uwagę na dalszym etapie śledztwa.

Szóstemu zatrzymanemu, 15-letniemu chłopcu, może zostać postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jednak policja nie potwierdziła tej informacji.

Policja wciąż bada dokładne motywy ataku. Przestępstwo motywowane nienawiścią na tle narodowościowym jest jednym z wątków śledztwa, ale ostateczną decyzję podejmie dopiero sąd.

Źródło: Gosia Prochal – Radio Star / PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here