Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach, Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough i Centrum Kultury Polskiej zapraszają na największy Festiwal Polskiej Piosenki poza granicami kraju – Aplauz 2018, który potrwa od 5 do 7 maja. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia.
Pierwsza edycja Festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodych talentów i publiczności. W Konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z całej Wielkiej Brytanii, a do organizatorów napłynęło ponad 150 zgłoszeń. Grand Prix Festiwalu i Złotą Płytę od Radia Star otrzymała Wiktoria Tracz, znakomicie zapowiadająca się wokalistka, którą zobaczymy w programie The Voice of Kids.
Obecność na tegorocznym Festiwalu potwierdziły znane osobowości polskiej sceny muzycznej, Elżbieta Biskup – ekspert w nauczaniu estradowego śpiewu solowego, Paweł Harańczyk – pianista, kompozytor i aranżer, a także jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek – Anna Wyszkoni.
Celem Festiwalu jest promocja polskiej kultury i piosenki wśród dzieci i młodzieży mieszkającej poza granicami kraju, a także kształtowanie i promowanie wokalnych talentów.
Dla finalistów i laureatów wydarzenia zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Zdobywca Grand Prix otrzyma 500 funtów i złotą płytę od Radia Star.
Trzy dni wydarzenia:
5 maja – Bushfield Academy: przesłuchania Finalistów wyłonionych przez Komisję Artystyczną na podstawie nadesłanych zgłoszeń.
Ormiston Bushfield Academy
Ortongate
Peterborough
PE2 5RQ
6 maja – Key Theatre: warsztaty wokalne z Elżbietą Biskup i sekcją instrumentalną pod przewodnictwem Pawła Harańczyka. Próby laureatów przed występami na żywo i przygotowanie piosenki festiwalowej „Bo To Jest Aplauz“.
7 maja – Key Theatre: uroczysta Gala – Koncert Laureatów i występ Wiktorii Tracz, Laureatki Grand Prix Aplauz 2017. Gościem specjalnym Gali będzie Anna Wyszkoni.
Key Theatre
Embankment Rd
Peterborough
PE1 1EF
Wstęp na wydarzenie jest darmowy.
Zgłoszenia do festiwalu można nadsyłać do 14 kwietnia!
Warunkiem kwalifikacyjnym jest nadesłanie dwóch piosenek, z których jedna musi być zaśpiewana w języku polskim. Formularz: link. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Macierz Szkolna i Konsul Generalny RP w Londynie.
Facebook: link
Wydarzenie na facebooku: link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here