„Musi murzyńskość cechować Polaków skoro tak lekko podchodzą do wyników wyborów” – Paweł Kukiz dla Radia Star

0

– Przecież to jest skandal! Sposób podejścia do wyborów. Przecież ja do urny w lokalu wyborczym, w którym głosowałem mogłem wsadzić rękę, a nie mam jakiejś malutkiej tej rączki. To jest dramat – komentował dla Radia Star przebieg tegorocznych wyborów Paweł Kukiz

 Jeżeli ludzie, mówię symbolicznie, bedą się skupiali na bluzgach, które były nagrane podczas afery taśmowej, a nie na tym co, czy też o czym oni mówili, to nic się w Polsce nie zmieni – mówił w Radiu Star w odniesieniu do wypowiedzi MSW Bartłomieja Sienkiewicza, jak: „Polska istnieje tylko teoretycznie” czy komunikat Sikorskiego: „Polaków cechuje swego rodzaju murzyńskość”.

– Jeden i drugi jak widać miał racje, bo Polska rzeczywiście istnieje tylko teoretycznie i rzeczywiście musi swego rodzaju murzyńskość cechować Polaków, skoro tak lekko podchodzą i do wyniku wyborów, do tych manipulacji i do tego co z nami wyprawiają te bandy, bo trudno to nazwać inaczej, to są bandyci, którzy napisali pod siebie konstytucję, powtarzam to z całą świadomością tego co mówię – mówił dla Radia Star Paweł Kukiz.

Jako kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego startujący z ostatniego miejsca listy Bezpartyjnych Samorządowców od początku kampanii nie krył, jakie jest jego zdanie o systemie wyborczym w Polsce i także w komentarzu dla Radia Star nie przebierał w słowach komentując farsę, która towarzyła i wciąż towarzyszy liczeniu głosów. Czy jego zdaniem wybory powinny zostać powtórzone?

– Nie mam wątpliwości, ze te wybory do sejmików i do rad powiatów powinny być powtórzone. To jest pierwsza sprawa, ale mamy tutaj do czynienia ze znacznie poważniejszym problemem, czy ordynacja proporcjonalna się sprawdza? No bo do tych wszystkich uchybień doszło w ordynacji partyjnej, jeśli partia która miała niespełna 6 proc. poparcie w sondażach, nagle uzyskuje 50 proc. w niektórych województwach. Przecież ani PiS ani PO nie miały nigdy takich wyników

Posłuchaj całej wypowiedzi Pawła Kukiza dla Radia Star:


Zdj. Sony Music

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here