Mundurki szkolne zmorą rodziców

0

Wysyłając dziecko do szkoły podstawowej możesz zapłacić nawet 285 funtów! Tyle wynosi średni koszt zakupu obowiązkowych rekwizytów szkolnych.

Zdaniem organizacji Family Action wydatek ten najmocniej odczują rodziny z kłopotami finansowymi, które na szkolną wyprawkę dla swojej pociechy będą musieli przeznaczyć nawet 2/5 swojej pensji. Obowiązkowych elementów stroju jest sporo, choćby płaszcz, plecak, strój do biegania z imiennym nadrukiem czy też fartuchy dla klas kucharskich.

W niektórych szkołach wymagany jest również osobny mundurek letni i markowa odzież sportowa! Prawie dwa razy więcej za szkolny uniform zapłacą rodzice dziecka z nadwagą.

Family Action próbuje wpłynąć na politykę poszczególnych szkół i uczulić je na problemy finansowe niektórych rodzin. Przedstawiciele organizacji postulują o wprowadzenie naszywek na strojach, co pozwoliłoby rodzicom kupować tańsze mundurki.

– Nasz raport pokazuje, że koszty wysyłania dzieci do szkoły stają się coraz wyższe, co jest bardzo uciążliwe dla rodzin o niskich dochodach. Pozwólmy kupować rodzicom mundurki w supermarketach i naszywać na nich logo szkoły – tłumaczył szef Family Action, David Holmes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here