Powiedziałem premier Theresie May, że obecnie mamy w Polsce najniższe w historii bezrobocie; zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju, ale szanujemy oczywiście indywidualne decyzje – mówił w czwartek w Londynie premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych.

Morawiecki wyraził zadowolenie, że brytyjska premier zapewniła, iż Polacy na Wyspach Brytyjskich “mogą czuć się spokojnie, bezpiecznie z punktu widzenia swoich przywilejów społecznych, socjalnych, pod każdym innym względem”. “Nam na tym bardzo zależało, ponieważ jest to rzeczywiście nasz obowiązek, dbałość o naszych obywateli, o ludzi którzy wyjechali z Polski” – powiedział szef polskiego rządu.

“Cieszę się, że znaleźli oni tutaj swój drugi dom. Aczkolwiek powiedziałem pani premier, że mamy najniższe w naszej historii bezrobocie. Zapraszamy wszystkich Polaków z powrotem do kraju, ale oczywiście szanujemy wszystkie indywidualne decyzje ludzi dotyczące ich drogi życiowej” – powiedział Morawiecki.

(PAP) Autorzy: Marzena Kozłowska, Rafał Białkowski,

Zdjęcie: EPA/LUKE MACGREGOR / POOL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here