Mniej żywności do kosza

0

Marnowanie jedzenia to poważny problem współczesnego świata. Czas najwyższy coś z tym zrobić! Taki cel postawiła sobie jedna z sieci brytyjskich hipermarketów.

Od poniedziałku właściciele Tesco postanowili znacząco zredukować liczbę wyrzucanej żywności. Bez wątpienia cel szczytny tylko ciekawe, jak wyjdzie to w praniu? Zgodnie ze statystykami rocznie do kosza ląduje około 60 tysięcy produktów spożywczych! Co istotniejsze, największa sieciówka na Wyspach, jako pierwsza ujawniła dane na ten temat  i jak podkreśla w przeciągu zaledwie sześciu miesięcy zepsutej żywności uzbierało się ponad 28,5 tysiąca ton!

Czas, więc na wielkie zmiany! Sieć sklepów Tesco zdecydowała wesprzeć program działań na rzecz odpadów (WRAP). To nie wszystko, brytyjski hegemon handlu detalicznego ma zamiar doradzać swoim klientom, jak dobrze wykorzystywać resztki jedzenia.

Problem marnotrawienia jedzenia jest jednym z istotniejszych bolączek krajów członkowskich UE. W samej Wielkiej Brytanii do kosza wyrzucane jest około 15 milionów ton jedzenia rocznie! Unia Europejska już teraz podejmuje pierwsze kroki w celu ograniczenia liczby odpadów spożywczych. Założenie jest proste: maksymalnie 45 milionów ton niezużytego jedzenia do 2020 roku. Wszelkie nadwyżki żywnościowe mają zasilić poszczególne banki żywności, a następnie trafić do rąk potrzebujących.

Patrząc jednak przez pryzmat samych Wysp, realizacja tego zadania może być utrudniona. Warto jednak być dobrej myśli!

[bag] źródło: goniec.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here