Mistrzostwa Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej

0

Międzynarodowe święto piłkarskie można uznać za otwarte! Tegoroczna edycja odbywa się w Poznaniu, do którego zjechało ponad sześćdziesiąt reprezentacji z całego globu!

Piłkarskie zmagania odbędą się na czterech boiskach zlokalizowanych nad jeziorem Malta. Będzie to już jedenasta odsłona tych nietypowych rozgrywek sportowych.

– Jedną z najlepszych rzeczy w tych mistrzostwach jest to, że odbywają się co roku. W każdym kraju jest inna kultura i wygląda to inaczej. Mam nadzieję, że w Polsce uda się pokazać to wszystko co najbardziej polskie i wszyscy będą zadowoleni – tłumaczył dyrektor turnieju.

Dla większości bezdomnych zawodników piłka nożna jest sposobem na pokonanie trudności i ponowne stanięcie na własnych nogach. Sport jest dla nich lekarstwem na problemy codziennego życia i dają nadzieję na lepsze jutro.

– Piłka nożna jest bardzo prosta, ludzie mogą grać wszędzie. Bez względu na płeć, umiejętności i wiek. Nie musisz mówić w obcym języku to piłka mówi za ciebie – mówił Mel Young, prezydent The Homeless World Cup.

Uroczyste rozpoczęcie całej imprezy odbędzie się na płycie INEA Stadion chwilę przed spotkaniem piłkarskim pomiędzy Kolejorzem i Koroną Kielce. Boiska nad Maltą mają wymiary 16 x 20 metrów, a w pojedynczych spotkaniach gra po czterech zawodników: bramkarz i trzech w polu.

Poniżej prezentujemy pełną listę reprezentacji, biorących udział w tej edycji The Homless World Cup Poznań 2013:

Reprezentacje męskie:
Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Kambodża, Kanada, Chile, Kostaryka, Chorwacja, Republika Czeska, Dania, Anglia, Finlandia, Francja, Niemcy, Ghana, Grecja, Hong Kong, Węgry, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Litwa, Luksemburg, Meksyk, Namibia, Holandia, Irlandia Północna, Norwegia, Filipiny, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Szkocja, Słowenia, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Stany Zjednoczone, Walia.

Reprezentacje kobiece:
Argentyna, Brazylia, Bułgaria, Chile, Dania, Anglia, Węgry, Kirgistan, Meksyk, Holandia, Polska, Szwecja, Uganda, Stany Zjednoczone, Walia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBrawurowy pościg
Następny artykułBelfast w ogniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here