Mieszkańcy z Grenfell Tower w Londynie mają dość czekania

0

Ostatnie posiedzenie rady dzielnicy Kensington and Chelsea nie należało do spokojnych. Przewodnicząca rady Elizabeth Campbell została wygwizdana. Przepraszała za zaniedbania polityków po tragedii w Grenfell Tower. Mieszkańcy oskarżają władze o liczne zaniedbania przed pożarem. 

Wczoraj odbyło się spotkanie rady dzielnicy, w której spłonął wieżowiec Grenfell Tower. W 24-piętrowym budynku wybudowanym w latach 70-tych znajdowało się 120 mieszkań. W pożarze ranne zostały 74 osoby, a co najmniej 80 osób zmarło.  Pogorzelcy podczas środowego spotkania mówili, że odoszą wrażenie, że władze o nich zapomnianieli. Część z lokatorów nadal żyje w hotelach, pomimo obietnic, że każda poszkodowana osoba otrzyma mieszkanie zastępcze.

Elizabeth Campbell, objęła stanowisko przewodniczącej rady, po dymisji Nicholasa Paget-Browna. Z pewnością, zdaniem mieszkańców, nie jest osobą pożądaną na tym stanowisku. Przewodnicząca przepraszała za liczne zaniedbania, próbując się przebić przez rozwścieczone głosy zebranych osób. Podczas zebrania mieszkańcy wyrzykiwalia hasła: „Zrezygnuj”. Ponownie podkreślana była zbyt wolna reakcja na tragedię oraz wspominano o latach zaniedbań i braku inwestycji, które nie pozostały bez znaczenia w obliczu pożaru.

Fot. getwestlondon.co.uk

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here