Nie ma jeszcze wskazanego kandydata na stanowisko wicemarszałka Sejmu w miejsce Joachima Brudzińskiego – poinformowała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy kandydatura na stanowisko wicemarszałka Sejmu pojawi się w środę lub w czwartek rano odpowiedziała, że tego nie wie.

“Mówiłam państwu wczoraj o tym, że chcielibyśmy zrobić to na tym posiedzeniu Sejmu, ale mam na myśli oczywiście dzisiejszy dzień i jutrzejszy” – zaznaczyła rzeczniczka PiS. Dodała, że decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. “Więc nie odpowiem, czy to będzie dzisiaj, czy to będzie jutro” – mówiła.

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Prezydent Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

(PAP) Zdjęcie: PAP/Bartłomiej Zborowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here