Funkcja wicemarszałka Sejmu to ogromny zaszczyt i zobowiązanie – napisała na Twitterze Beata Mazurek, powołana w czwartek na funkcję wicemarszałka Sejmu. Mazurek podziękowała również za wsparcie.

“Funkcja Wicemarszałka Sejmu to ogromny zaszczyt i zobowiązanie, by z nowej roli wywiązać się jak najlepiej. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie, które dostaję” – napisała Mazurek.

Mazurek została w czwartek wybrana na wicemarszałka Sejmu; zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który od wtorku jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

W rozmowie z PAP posłanka PiS potwierdziła, że nadal będzie pełnić funkcję rzecznika partii i klubu parlamentarnego PiS.

Mazurek w 2005 r. została posłanką; w obecnej kadencji Sejmu sprawuje stanowisko rzecznika PiS; jest również przewodniczącą sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny.

Obsadzenie funkcji wicemarszałka było konieczne po tym, gdy we wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu – m.in. dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński został szefem MSWiA w miejsce Mariusza Błaszczaka, który z kolei zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here