Gościem Gosi Prochal w programie Przepis Na Życie była Magda Czarnecka, Project Development Manager w organizacji Feniks i koordynatorka kampanii przeciwko przemocy domowej wobec kobiet w Wielkiej Brytanii – Przemoc to nie tylko zainicjowanej przez Polish Women Support Network.
Wywiad z Magdą Czarnecką o kampanii “Przemoc to nie tylko” w Radiu Star
Rozmawiała: Gosia Prochal
Polish Women Support Network to oddolna, społeczna inicjatywa pracowników i wolontariuszy pomagających polskim ofiarom przemocy domowej w Wielkiej Brytanii. Nieformalne zrzeszenie zawiązało się w lutym tego roku i początkowo obejmowało 10 organizacji ze Szkocji, wliczając Centrum Feniks – organizację charytatywną w Edynburgu, inicjatora grupy. Obecnie PWSN ma 15 członków statutowych, wliczając kluczowe organizacje pomocowe w Anglii. Partnerami inicjatywy są też lokalne punkty Womens’ Aid oraz policja.
Organizacje zwróciły uwagę, iż istnieje potrzeba edukowania Polaków na temat różnych rodzajów przemocy, konsekwencji, jakie przemoc domowa niesie dla ofiar, jak również dla innych członków rodziny, w tym dzieci oraz dostępnej pomocy.
Istotnym punktem działalności Polish Women Support Network jest również uwrażliwienie instytucji brytyjskich, jak i samych ofiar przemocy domowej narodowości polskiej, o specyfice kulturowej w reagowaniu i przyjmowaniu pomocy, jak i konieczności udzielania wsparcia językowego.
Więcej informacji:
Link do spotu: Nadzieja i strach. Historia przemocy domowej
Fanpage kampanii: Facebook.com/przemoctonietylko
Strona PWSN: www.polishwomensupportnetwork.org
Email: przemoctonietylko@gmail.com
Kontakt dla mediów: media@feniks.org.uk
Źródło: Informacja prasowa/Gosia Prochal – Radio Star
Zdjęcie: Magdalena Grzymkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here