Co do natury eksplozji samolotu Tu-154M nie ma wątpliwości; trwają dyskusje, jaki był charakter eksplozji, w którym miejscu został umieszczony ewentualny ładunek wybuchowy; to nie są rozstrzygnięte sprawy – powiedział szef podkomisji smoleńskiej, b. szef MON Antoni Macierewicz.

W środę, w siedzibie Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych, odbywa się prezentacja raportu technicznego podkomisji badającej katastrofę smoleńską.

Macierewicz oświadczył, że “co do natury eksplozji (samolotu Tu-154M) nie ma wątpliwości”, ale – jak zastrzegł – “co do jej dokładnego kształtu trwa dyskusja”.

“Trwają dyskusje, które wymagają jeszcze dalszych ekspertyz, jaki był charakter eksplozji, w którym miejscu dokładnie został umieszczony ewentualny ładunek wybuchowy. To nie są rozstrzygnięte sprawy” – podkreślił b. szef MON.

“Wiemy już na temat możliwych zachowań i działań, które mogły mieć miejsce w związku z tragedią smoleńską, bardzo wiele. Ale różne kwestie pozostają otwarte (…). Te kwestie będą jeszcze uściślane” – dodał Macierewicz.

(PAP) Zdjęcie: PAP/Paweł Supernak

autor: Anna Tustanowska, Jakub Borowski, Maciej Zubel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here