Maciej Hanusek – The Gate

0

Ponoć koniec świata miał zniszczyć ludzką cywilizację i ostatecznie zakończyć erę człowieka na Ziemi. Na szczęście ten czarny scenariusz się nie realizował, a my nie tylko możemy się cieszyć życiem, ale podziwiać nowe i rokujące na przyszłość składy! Dzisiejszym gościem Łowcy Talentów jest Maciej Hanusek gitarzysta i wokalista zespołu The Gate!

Jak się okazuje zapowiadany koniec świata miał ogromny wpływ na powstanie młodego bandu prosto z Raciborza.

– Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym końcem świata. Ponieważ czasu było niewiele, byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że koniec świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność – tłumaczył z uśmiechem na twarzy Maciej.

The Gate to kapela zakochana w progresywnym graniu, zbitek charakterów i różnych doświadczeń muzycznych i nie tylko! Tworzą wyszukaną muzykę zarówno pod kątem brzmieniowym, tekstowym i kompozycyjnym. Nietypowa mieszanka rock’n’rolla, progresywnego rocka, jazzu, bluesa a miejscami nawet muzyki klasycznej!

Jeżeli chcecie się dowiedzieć o pradziejach zespołu, inspiracji czerpanych z uśmiechu Julii Roberts i nadchodzącym wydawnictwie, już teraz odpalcie nagranie!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here