Kolejnym gościem Gwiezdnego Weekendu Radia Star był Łukasz Zagrobelny, jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą, który od lat przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, który na antenie Radia Star przeprowadził z Łukaszem Michał Dobosz!

W rozmowie Łukasz Zagrobelny opowiedział o swojej dotychczasowe twórczości, zdradził też plany na wydanie kolejnego krążka:- 2016 rok to jest czas, kiedy pokaże swoje najnowsze dziecko. Nagrywam tę płytę z bardzo zdolną, dysponującą pięknym głosem artystą – powiedział na antenie.

Wywiad z Łukaszem Zagrobelnym w Gwiezdnym Weekendzie Radia Star:


Rozmawiał: Michał Dobosz

Łukasz Zagrobelny w 2007 roku wydał debiutancką płytę „Myśli warte słów”, z której pochodzą takie przeboje jak m.in „Nieprawda” i „Życie na czekanie”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i przysporzyła mu wielu fanów. Przyznano mu też liczne nagrody jak np. Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Mikrofon Popcornu.

W 2008 roku na rynku pojawiła się Edycja specjalna pierwszej płyty, na której pojawił się utwór „Nie kłam, że kochasz” mnie nagrany w duecie z Eweliną Flintą. Piosenka stała się największym hitem 2008 roku, o czym świadczą nagrody takie jak: Nagroda Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku, Telekamery 2009 w kat. Muzyka, 2 miejsce Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata.

24 października odbyła się premiera słynnego filmu „High School Musical 3”, który promowała piosenka „Ty i Ja” nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach. Soundtrack z „High School Musical 3” pokrył się podwójną platyną.

W 2009 roku przyszedł czas na drugi solowy album „Między dźwiękami”, na którym znalazły się takie przeboje jak: „Jeszcze o nas”, „Mówisz i masz”, czy „Przyjdzie czas”. Łukasz wystąpił także w licznych programach TV, z których najbardziej znane to: „Taniec z gwiazdami”, „Tylko nas dwoje”, a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.

Związany przez 7 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów” i „Akademia Pana Kleksa”. Przez blisko 2 lata można go było oglądać gościnnie w jednej z głównych ról w spektaklu „Les Miserables”.

Rok 2012 to wielki powrót Łukasza z nową płytą „Ja tu zostaję”, utrzymaną w klimacie lat 60. i 70. Album już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. Piosenka „Ja tu zostaję” została wyróżniona podczas ostatniego Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Każdy z singli („Ja tu zostaję”, „U mnie maj”, „Nie zapytam Cię”) stał się przebojem i znalazł się w czołówce ogólnopolskiego zestawienia AIRPLAY CHART. Mało komu w tak krótkim czasie udało się tak mocno zaistnieć na rynku muzycznym.

18 marca 2013 ukazał się czwarty juz album Łukasza „Symfonicznie” będacy zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce 28.09.2012 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutoslawskiego.

17 marca 2014 miał premierę utwór „Dotrę do Ciebie” zapowiadający nowy album, który ukaże się w 2015 r.

Najnowsza piosenka Łukasza to przebojowy „Tylko z Tobą chcę być sobą”, który promuje film Wkręceni 2.

Źródło: Materiały prasowe

Zdjęcie – FB: Łukasz Zagrobelny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here