1,65 mln pasażerów obsłużył we wrześniu największy port pasażerski w Polsce, warszawskie Lotnisko Chopina – poinformowano w piątek. To o 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

“W ciągu trzech kwartałów 2017 r. na lotnisku odprawiono 12,05 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 24,5 proc.” – czytamy w piątkowym komunikacie. “W okresie od stycznia do września 2017 w ruchu międzynarodowym podróżowało 10,42 mln pasażerów (wzrost o ok. 20 proc.), a w ruchu krajowym 1,62 mln (wzrost o 68 proc.). Obecnie co czwarty pasażer korzysta z Lotniska Chopina, jako portu tranzytowego” – poinformowały służby prasowe lotniska.

“Obserwowany wzrost wynika w głównej mierze z większej liczby i częstotliwości połączeń, większych maszyn wykonujących loty oraz lepszego wypełnienia samolotów. To również efekt dużego zainteresowania Polaków spędzeniem urlopu za granicami kraju” – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski. “Bardzo cieszy nas fakt, że tak duża liczba pasażerów traktuje nasze lotnisko, jako hub, punkt przesiadkowy” – dodał.

We wrześniu warszawski port wprowadził praktyczne udogodnienia dla pasażerów – źródełka z darmową wodą pitną oraz telefony, z których można wykonywać bezpłatne połączenia na krajowe numery stacjonarne i komórkowe.

Lotnisko Chopina obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. W tym roku szacuje, że będzie to ponad 14 mln podróżnych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”, które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.

(PAP) mp/ son

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here