Londyńska Polonia wsparła działalność Pawła Huka w Afryce. To było niezwykłe i inspirujące spotkanie!

0

14 sierpnia w POSKlubie w Londynie odbyło się wyjątkowe spotkanie z Pawłem Hukiem, Polakiem, który porzucił wygodne życie w Europie i wyjechał autostopem do Afryki, gdzie od czterech lat pomaga dzieciom. Poczas wydarzenia Paweł opowiedział o swojej podróży, codziennych trudach i olbrzymiej satysfakcji, jaką daje pomoc najbardziej potrzebującym. „Dla mnie największą nagrodą jest uśmiech tych dzieci” – mówił.

Spotkanie z Pawłem wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie – jego historia dla każdego może być inspiracją. Chwilą zastanowienia się nad tym co tak na prawdę jest w życiu ważne i jak uczynić to życie bardziej wartościowym. Pomimo wszelkich przeciwności, jakie bohater spotkania napotkał na swojej drodze, malarii, z której cudem wyszedł, Paweł nie zrezygnował ze swojej działalności.

12

Muzungu (biały) odnalazł się na nieznanym terenie, zyskał szacunek miejscowych i pokazał dzieciom, że mają szanse na lepsze życie, na lepszą przyszłość.

Większość najmłodszych nawet uczniów szkoły w Mali Tatu, którą Fundacja wspiera finansowo, musi pracować, zwykle ponad swoje siły, rozbijając kamienie, by móc do niej uczęszczać. Jeśli dostaną jedzenie w szkole zamiast pracować, będą mogły się uczyć. Dzięki akcji dokarmiania prowadzonej przez Pawła – ich edukacja jest możliwa. Dzieci, które w afrykańskich warunkach zmuszone są bardzo szybko dorosnąć, mają szansę – choć w małym stopniu, poczuć smak dzieciństwa.

13

Historia którą Paweł podzielił się z uczestnikami spotkania to opowieść człowieka, który dzień po dniu, z narażeniem zdrowia i życia własnego – oraz rodziny – daje afrykańskim dzieciom fundamenty, pozwalające myśleć o przyszłości. Paweł opowiedział jednak nie tylko o codziennym znoju, ale i o codziennym zachwycie kenijską przyrodą, tym, co najważniejsze i najpiękniejsze. O tym, jak podróżując autostopem z Europy w Afryce znalazł sens życia.

21

Radio Star objęło patronat medialny nad wydarzeniem. Jesteśmy pod wrażeniem kwoty jaką udało się uzbierać podczas spotkania i licytacji zdjęć zrobionych w Afryce przez Radka Polaka, łącznie na konto fundacji trafi 423,20 £. Pokazaliście wielkie serducho! Bardzo dziękujemy za liczne przybycie! A Panu Andrzejowi za to, że nie zastanawiał się ani chwili by udostępnić za darmo salę na to wyjątkowe wydarzenie.

17

Jak pomóc? Kilka słów od Pawła poniżej:

Program dokarmiania w szkole podstawowej Maili Tatu w Kenii rozpoczęliśmy w czerwcu 2015 roku. Pomocą została objęta cała szkoła, która jest pod patronatem naszej fundacji. Do szkoły uczęszcza 200 uczniów.
 
Obiady wydawane są od poniedziałku do piątku. Obiad dla jednego dziecka to równowartość 2zł. Każdego miesiąca potrzebujemy przygotować cztery tysiące ciepłych posiłków. By zrealizować ten cel potrzebujemy 8.000zł. w związku z powyższym, chcielibyśmy cię prosić o wsparcie finansowe w formie stałego zlecenia na nasze fundacyjne konto.
Kwota, o którą prosimy to:
 
40zł – za tą kwotę będziemy w stanie wyżywić jedno dziecko przez cały miesiąc.
20zł – za tą kwotę będziemy w stanie wyżywić jedno dziecko przez dwa tygodnie.
10zł – za tą kwotę będziemy w stanie wyżywić jedno dziecko przez tydzień.
 
Możesz pomóc dzieciakom wpłacając wybraną przez siebie kwotę na rachunek bankowy Fundacji New Hope Afryka, który umieszczamy poniżej:
 
PKO Bank Polski S.A O/ 36 W Krakowie, os. Kazimierzowskie 35 B, 31-844, Kraków
Numer konta: 58 1440 1387 0000 0000 1633 1864
a dla zagranicy (KOD SWIFT) NDEAPLP2 (IBAN) PL58 1440 1387 0000 0000 1633 1864
 
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na: info@newhope.pl

Gosia Prochal/Radio Star

Fragment filmu ze spotkania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here