Londynek.net: Ceny domów w Londynie spadły 2,6 proc. w ciągu miesiąca

0
Jak donosi jedno z największych biur nieruchomości w Wielkiej Brytanii, przeciętna cena za dom w Londynie spadła w ciągu ostatnich 30 dni średnio o £29 tysięcy – czytamy na portalu Londynek.net.

Niepotwierdzone informacje o spadkach cen nieruchomości na terenie Londynu krążyły w mediach już od jakiegoś czasu, ale dopiero oficjalny raport biura nieruchomości Rightmove potwierdził te przypuszczenia.

Największe spadki spodziewane są na terenie takich gmin jak Kensington and Chelsea, Haringey, Westminster oraz Hammersmith and Fulham, ponieważ to właśnie tam zamieszkuje największa ilość imigrantów z UE.

Eksperci z Rightmove zauważają, że każdego roku w okresie wakacyjnym minimalnie spadają ceny domów, ale jeszcze nigdy spadek nie był tak duży, więc przyczyn należy doszukiwać się gdzie indziej.

„O ile to normalne, że sprzedawcy podczas wakacji wystawiają nieruchomości za odrobinę niższą cenę, o tyle takiego spadku nie widziano przynajmniej od 2010 roku” – skomentował specjalista z biura nieruchomości.

Zajmujący się sprzedażą domów agenci zwracają również uwagę, że pierwsze zmiany na rynku zaczęły się niemalże od razu po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexitu – nie można jednak było tego odczuć, ponieważ na rynku pojawiło się wówczas wielu „łowców okazji”, którzy utrzymywali wyższe ceny domów.

Obecnie ceny nieruchomości odnotowują wyraźną tendencję spadkową, a niedawne obniżenie stóp procentowych tylko to pogłębiło. Eksperci uważają, że prawdziwym testem na wpływ Brexitu na rynek nieruchomości będzie wrzesień, ponieważ to właśnie w tym okresie co roku ceny domów rosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here