Londyn: Weekend i bank holiday bez śniegu, ale z deszczem

0

Po opadach gradu i śniegu mieszkańcy stolicy stanęli przed widmem zimowej aury podczas zbliżających się dni wolnych od pracy. Synoptycy uspokajają, że nic nie wskazuje, aby miało się to powtórzyć, choć przyznają, że na wyższe temperatury londyńczycy muszą jeszcze trochę poczekać – czytamy na portalu Londynek.net.

Meteorolodzy z Met Office, brytyjskiego biura zajmującego się pogodą, uważają za mało prawdopodobne, aby temperatury w stolicy były wyższe niż 15 stopni Celsjusza.

Najpogodniejszą częścią zbliżających się trzech dni wolnych od pracy ma być sobota do południa, czyli moment przed nadejściem do stolicy frontu, który przyniesie wiatr i opady deszczu. Pogoda zacznie się psuć dopiero w późniejszej części dnia, kiedy można spodziewać się występujących po sobie opadów i chwilowych rozpogodzeń.

Niedziela będzie w większości słoneczna, choć synoptycy nie wykluczają przejściowych opadów deszczu. Najgorzej będzie w poniedziałek, gdzie padać ma cały dzień, choć również w tym przypadku, meteorolodzy spodziewają się chwilowych rozpogodzeń. W każdym z tych dni na mieszkańców Londynu czekać będzie silny i porywisty wiatr, przez co odczuwalna temperatura może być niższa od rzeczywistej.

„Sobota będzie najbardziej przyjemna i słoneczna, pomijając niektóre rejony wschodniej Anglii. W niedzielę pojawi się mnóstwo przejściowych opadów deszczu, a poniedziałek upłynie pod znakiem deszczów i silnego wiatru” – ocenił Jo Farrow z serwisu pogodowego Netweather.

Źródło: Londynek.net – Marcin R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here