Led Zeppelin w nowej odsłonie!

0

Jimmy Page zakończył właśnie przygotowania reedycji trzech pierwszych albumów Led Zeppelin które pojawią się na rynku w czerwcu. Właśnie zaprezentowano utwór „na żywo”, który znajdzie się na jednej z płyt.

Słynny gitarzysta zapowiedział również, że chce się teraz skupić na grze na gitarze i nagrywaniu nowych utworów. To o tyle ważny moment, że legendarny gitarzysta ma na swoim koncie zaledwie jedną solową płytę. Album „Outrider” pojawił się w… 1988 roku.

Jesienią 2013 roku Jimmy Page obiecał, że opublikuje reedycje wszystkich albumów Led Zeppelin i wzbogaci je o niepublikowany dotychczas materiał, a kilka tygodni temu potwierdził, że pierwsze trzy krążki trafią w nasze ręce już na początku czerwca. Bez wątpienia jednak fanów brytyjskiej legendy rocka interesuje ów „niepublikowany dotychczas materiał”.

Nie muszą wcale czekać do czerwca, ponieważ pierwszy utwór już ujrzał światło dzienne. Chodzi o „Good Times Bad Times/Communication Breakdown”, który został nagrany podczas paryskiego koncertu w 1969 roku, a teraz „dopieścił” go sam Jimmy Page.

Reedycja płyty „Led Zeppelin I” będzie zawierała następujący materiał:

01. Good Times Bad Times
02. Babe I’m Gonna Leave You
03. You Shook Me
04. Dazed And Confused
05. Your Time Is Gonna Come
06. Black Mountain Side
07. Communication Breakdown
08. I Can’t Quit You Baby
09. How Many More Times

Dodatkowa płyta – „Live At The Olympia 0 Paris, France, October 10, 1969”:

01. Good Times Bad Times/Communication Breakdown
02. I Can’t Quit You Baby
03. Heartbreaker
04. Dazed And Confused
05. White Summer/Black Mountain Side
06. You Shook Me
07. Moby Dick
08. How Many More Times

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here