Lataj szybciej i taniej!

0

British Airways szykuje zmiany swojego cennika. Pasażerowie będą musieli się liczyć z dodatkowymi kosztami za bagaż w szczególności na krótkich odcinkach.

Wszystko w ramach projektu wprowadzenia nowej taryfy „tylko bagaż podręczny”, która będzie ważna na 8 trasach z londyńskich portów Heathrow i City. Zgodnie z promocją pasażerowie, wybierający się z podręczną walizką do Amsterdamu, Barcelony, Edynburga, Glasgow, Paryża, Rzymu, Rotterdamu czy Sztokholmu mogą liczyć na 10 funtów zniżki na zakup najtańszych biletów. Co ważniejsze, dokładnie 10 funtów (dodatkowo) zapłacą wszystkie osoby z nadawanym bagażem.

Zmiany w BA nie są nowością. Podobną taktykę stosują linie easyJet czy Ryanair. W przypadku pierwszego przewoźnika opłata za 20-kilogramowy bagaż wynosi 10 funtów, natomiast irlandzkie linie życzą sobie 15 funtów za 15-kilogramową walizkę.

Nowa taryfa wejdzie w życie już 23 września. Pierwsze próby sprawdzenia atrakcyjności oferty BA zastosowało na przelotach z Gatwick, gdzie cieszy się ona sporą popularnością. Kto wie, może „tylko bagaż podręczny” podbije serca Brytyjczyków i zmotywuje ich do częstszych podniebnych podróży?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here