„Krystyna” przebiła się przez Powiśle!

0

Można rzecz, że na naszych oczach rodzi się historia. To co nie udało się Gierkowi, teraz może stać się faktem! Druga linia metra w Warszawie już niedługo!

Dzisiejszego poranka przez ścianę stacji Centrum Nauki Kopernika na warszawskim Powiślu dotarła długo wyczekiwana tarcza „Krystyna”. Niewzruszona „pani” przez trzy tygodnie mozolnie drążyła tunel pod dnem Wisły. 300-metrowy korytarz na głębokości 7-8 metrów pod dnem rzeki wymagał niesamowitego nakładu pracy i nerwów.

Wszyscy pamiętamy awarię stacji Powiśle w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to woda zalała obszar stacji i uniemożliwiła dalsze pracy. Odpukać tym razem obeszło się bez większych trudności, a tuż za „Krystyną” w swoją podwodną podróż ruszyła tarcza „Elisabetta”, której wizytę na drugim brzegu Wisły wypatruje się na początku września.

To nie koniec podziemnych wojaży. W centrum Warszawy trwa drążenie kolejnych odcinków II linii metra. W lipcu ze stacji Świętokrzyska pracę rozpoczęła tarcza „Anna”, która powoli przesuwa się w kierunku przystanku Nowy Świat- Uniwersytet. Zgodnie z obietnicami inwestorów za parę dni tym samym tunelem ruszy kolejna „pracownica” – Maria.

Nieznany jest jeszcze dokładny termin oddania całej linii metra, ale trzymając za słowo władzę miasta, to centralnym odcinkiem pojedziemy już na początku jesieni 2014 roku. Czekamy, czekamy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbieramy wspomnienia!
Następny artykułRowerowa rewolucja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here