Gościem Radia Star był producent filmu “303. Bitwa o Anglię” Krystian Kozlowski z firmy Prospect 3, Anglik o polskich korzeniach, którego dziadek walczył w armii generała Andersa. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy!
CZĘŚĆ I
CZĘŚĆ II
W Polsce film miał oficjalną premierę 17 sierpnia, w Wielkiej Brytanii pierwsze pokazy odbyły się w wybranych kinach 2 września. Więcej informacji o tym, gdzie można zobaczyć produkcję znajdziecie na oficjalnej stronie filmu: www.hurricanefilm.co.uk.
303. Bitwa o Anglię: obsada
Reżyserem filmu jest David Blair. W międzynarodowej, gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in.: Marcin Dorociński, gwiazda „Gry o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Film został wyprodukowany przez Michaela Paszko, Matta Whyte’a, Krystiana Kozlowskiego i Roberta Chadaja z firmy Prospect 3. Wśród aktorów, których zobaczymy w produkcji również Filip Pławiak, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec, Adrian Zaremba, Damian Dutkiewicz oraz Josef Frantisĕk.

303. Bitwa o Anglię: opis

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami.
Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.
Źródło: Materiały prasowe

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here