Pięćdziesięciu wykonawców, soliści, chór i orkiestra, ogromny ładunek energii, entuzjazm, zaangażowanie, radość płynąca z grania i śpiewania to koncerty zespołu AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu, który usłyszymy 20 stycznia w Bedford. Dzień później, 21 stycznia Zespół AMEN zagra w Londynie.

Próby trwają pełną parą i zapowiadają się nowości w repertuarze, które pewnie zaskoczą stałą publiczność. Będzie jeszcze radośniej, a może też i bardziej tanecznie, co zapowiada tytuł koncertu – KOLĘDOWA FIESTA Z ZESPOŁEM AMEN.

Zaledwie od dwóch lat, AMEN gra dla angielskiej Polonii, ale rozwija się bardzo prężnie i zdobywa coraz większą publiczność.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych stron Anglii – od Londynu, przez Bath, po Lincoln. We wspólnej pasji i przekonaniu, by ofiarować Najwyższemu to, co najlepsze, łączą ciepło i autentyczność z dążeniem do jak najwyższego poziomu artystycznego.

Repertuar Amen to zarówno standardy muzyki chrześcijańskiej, jak i autorskie kompozycje zespołu – tych, pojawia się, z koncertu na koncert, coraz więcej. Cechą jednych i drugich są nowoczesne, oryginalne aranżacje, w których usłyszeć można inspiracje muzyką klasyczną, sakralną ale też gospel czy popem.

Twórcą i aranżerem, a jednocześnie dyrektorem artystycznym AMEN jest Roman Licznerski a w opracowaniu repertuaru kolędowego brał również udział Marek Podkowa, aranżer i saksofonista jazzowy.

Dwuletni dorobek zespołu, to kilkanaście wspaniałych koncertów, spora grupa fanów i płyta Gdy Anioł, która rozeszła się w ilości ponad tysiąca egzemplarzy wśród Polaków na wyspach.

DATA I MIEJSCE:

BEDFORD 
Sobota, 20 stycznia 2018, godz.15:30
Kościół Najświętszego Serca Jezusa i Św. Katberta
Mill Street, MK40 3EU

LONDYN/FELTHAM
Niedziela, 21 stycznia 2018
godz.13:00 – Msza Św.
godz.14:00 – Koncert
St.Lawrence Church
9 The Green, TW13 4AF

Źródło: Informacja prasowa Zdjęcia: Daniel Cichy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here