Koncert zespołu Maciek Pysz Trio w Ognisku Polskim w Londynie (Wywiad)

0

Polski wirtuoz gitary, mieszkający w Londynie – Maciek Pysz, był we wtorek gościem Gosi Prochal w Przepisie Na Życie Radia Star. Maciek to mistrz improwizacji, muzyk jazzowy, gitarzysta i kompozytor. Koncertuje w różnych krajach na świecie, współpracując z wybitnymi muzykami. W sobotę, ze swoim zespołem Maciek Pysz Trio, zagra koncert w Ognisku Polskim w Londynie.

Maciek wychowywał się w domu, w którym od zawsze obecna była muzyka. Na gitarze zaczął grać w wieku 11 lat. I w krótkim czasie zdał sobie sprawę, że to jedyna rzecz, jaką chce w życiu robić.

Jest samoukiem, który szlifował swój warsztat muzyczny grając w zespołach i podpatrując mistrzów. Podkreśla, że najważniejszym gitarzystą, który zawsze go inspirował jest Al Di Meola. Z tym światowej sławy muzykiem, łączy go dziś oprócz wspólnej pasji – dobra znajomość.

W 2006 roku Maciek Pysz nagrał swój pierwszy solowy album „Beyond Yourself”. W roku 2013 ukazał się debiutancki krążek jego zespołu Maciek Pysz Trio, zatytułowany „Insight.” Nagrany we współpracy z izraelskim perkusistą Asafem Sirkisem i rosyjskim kontrabasistą, Yurim Goloubevem. Dwa lata póżniej, na albumie: “A journey” dołączył do tria wybitny włoski muzyk, bandeonista i pianista – Daniele di Bonaventura.

Maciek Pysz opowiedział o swojej twórczości w Programie Przepis Na Życie Radia Star. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy:

Koncert Zespołu Maciek Pysz Trio w Ognisku Polskim w Londynie:

Data: 26 listopad
Godzina: 19:00
Bilet dla członków: £12
Bilet normalny: £15

Adres: 55 Princes Gate, South Kensington, London, SW7 2PN

Więcej informacji o koncercie na stronie Ogniska Polskiego w Londynie: link

Zdjęcia: Krystian Data

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here