W poniedziałek o godz. 9:00 ruszyła sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert z okazji stulecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się w londyńskiej Royal Albert Hall 11 listopada.
Będzie to jedyna szansa na wzięcie udziału w największym przedsięwzięciu polskiej diaspory w Wielkiej Brytanii, upamiętniającym powrót Polski na mapy świata po 123 latach niewoli.
W niedzielę 11 listopada 2018 roku, w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall – odbędzie się koncert pod nazwą „Sto Lat ”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest charytatywna organizacja – Towarzystwo Pomocy Polakom (TPP), przy wsparciu Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Janusza Sikory-Sikorskiego, prezesa TPP.
Program koncertu oparty jest na utworach, które miały szczególne znaczenie na przestrzeni ostatniego stulecia: muzyka Chopina, Paderewskiego, Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne.
Nie zabraknie też muzyki współczesnej – swój udział w wydarzeniu zapowiedziały gwiazdy: Edyta Górniak, Ania Jeruc, Anna Maria Jopek, Aleksandra Kurzak, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard, Leszek Możdżer, Marek Ruszczyński, Stanisław Sojka i Tadeusz Woźniak.
Na scenie pojawią się ponadto: dyrygent Stephen Ellery z orkiestrą The London Gala Orchestra, muzycy pod kierownictwem Marka Raduli, zespół pieśni i tańca Mazury, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Chóry Polskich Szkół w Anglii, Ave Verum, św. Jana Pawła II, Schola Cantorum i chór harcerzy.
Gospodyniami koncertu będą znane prezenterki: jedna z najbardziej lubianych w Polsce twarzy TV – Grażyna Torbicka oraz Kasia Madera, prowadząca w BBC serwis World News.
Dochód z koncertu będzie przekazany na cele charytatywne.
Bilety, których cena zaczyna się już od 25 funtów, są od dzisiaj do nabycia na stronie Royal Albert Hall: www.royalalberthall.com.
Źródło: Londynek.net / Adriana C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here