Przegapiłeś program Kevin Sam w Kuchni?

Słuchaj podcastów: link

W każdą środę, po 15 w Radiu Star! Zaprasza Kevin Aiston

Kevin Aiston – uwielbiany przez Polaków Brytyjczyk, autor książki Kevin Sam w Kuchni: Nie Tylko Fish and Chips”, zdradza na antenie Radia Star przepisy na swoje ulubione przysmaki z angielskiej kuchni, opowiadając przy tym ciekawostki dotyczące historii i kultury Wielkiej Brytanii.

Kevin Aiston podbił serca Polaków swoim udziałem w programie “Europa da się lubić”, dzięki któremu zyskał ogromną popularność. Do Polski przyjechał w 1991r. i przez pewien czas był nauczycielem języka angielskiego. Spełnił też marzenie z dzieciństwa, zostając strażakiem. Po kilku latach wrócił do wyuczonego w Londynie zawodu i jako kucharz odnosi w gastronomii olbrzymie sukcesy. Jego potraw można spróbować na pokazach w całej Polsce. Brytyjczyk włączył się też w inicjatywę Lubelscy Kucharze Dzieciom i gotuje z innymi kucharzami pomagając w ten sposób najmłodszym pacjentom oddziałów onkologicznych.

Książkę „Kevin Sam w Kuchni – Nie Tylko Fish & Chips” można kupić w księgarniach internetowych lub w dobrych księgarniach w Polsce

Motto kulinarne: Przepis jest tylko wskazówką, a wcale nie regułą

 

Kevin Aiston – kulinarne bio

– Jestem absolwentem Catering College w Londynie. (Szkoła Gastronomii w Londynie, 1985r.-1989r.) oraz Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, (Member of the World Association of Chefs Societies) jak również Członkiem „Lubelscy Kucharze Dzieciom”.

– Do tej pory napisałem i wydałem trzy książki kucharskie na rynku polskim mianowicie: “Europa w kuchni” – współautor (Wydawnictwo Otwarte); “Ugryźć Świat”” – współautor (National Geographic) – debiut książki odbył się na Targach “Naturafood” w Łodzi); i książkę o gotowaniu – własnego autorstwa, któa jest moją trzecią książką kucharską wydaną pt. “Kevin Sam W Kuchni – Nie tylko fish & chips”, (Wydawnictwo PWN. 260 stron – ciągle dostępna w Internecie).

– Przez 4 lata posiadałem własną restaurację specjalizującą się w brytyjskiej i amerykańskiej kuchni, gdzie byłem Szefem Kuchni na Saskiej Kępie w Warszawie. Niestety, z powodu nieuczciwego właściciela, od którego wynajmowałem lokal, byłem zmuszony zamknąć moje kochane i smaczne drzwi do restauracji „Mississippi Blues”.

    

– Gotuję polskie dania dla obcokrajowców na Międzynarodowych i Krajowych Targach Żywności / Gastronomii, aby zachęcić ich do odwiedzania i poznania Polski poprzez tutejsze przysmaki (Targi Żywności “Biofach” w Norymberdze – Niemcy, “Food Ingredients Europe” – Frankfurt – Niemcy, “Sokołów Show” – Wielka Brytania. (10 miast w całej Wielkiej Brytanii dla polskiej firmy Sokołów), a w drugą stronę – gotuję angielskie i amerykańskie dania dla Polaków, aby zachęcić ich do nowej kuchni i nowych smaków z innych zakątków świata. Oprócz tego, w Polsce już od trzech lat jestem stałym i bardzo aktywnym kucharzem na Targach World Food Warsaw, Expo Ptak Warsaw Food Expo, jak i Martell De La Cuisine w Rynnie.

– Jestem wyszkolony na stanowisko Sous Szef (Chef Apprentice Class 2 – Zastępca Szefa Kuchni Klasa 2) z racji ukończenia studiów Catering College w Londynie.

– Prowadzę pokazy kulinarne własnego autorstwa po całej Europie, uczę jak się ŁADNIE i ESTETYCZNIE można gotować i prezentować dania (można zobaczyć na youtube).

– Jestem jednym z oficjalnych Szefów Kuchni dla BPCC (Brytyjska-Polska Izba Handlowa) na Polskę od 2014r. w ramach programu gastronomicznego „Food is GREAT Britain”, który promuje angielskie produkty na polskim rynku. Skromnie dodam, iż w 2016 r. wygrałem nagrodę na Targach World Food Fair w Warszawie Expo XXI za Najbardziej Przyjazne Stoisko Gastronomii na Targach. W bieżącym, 2017r. gotowałem przez 4 dni w Hotelu Marriott Renaissance w Mińsku na Białorusi, jako Szef Kuchni podczas imprezy Dni Brytyjskich na zlecenie Ambasady Brytyjskiej na Białorusi. Jeszcze w tym roku wracam do Mińska na Białorusi do tego samego hotelu, aby pełnić rolę Szefa Kuchni podczas uroczystości Oficjalnych Urodzin Jej Królewskiej Mości, Królowej Elżbiety II również na zlecenie Ambasady Brytyjskiej w Mińsku, Białorus.

      

– Gotowałem razem ze znanymi polskimi Szefami Kuchni, takimi jak: Jean Bos, Robert Sowa, Karol Okrasa, Pascal, Andrzej Polan, Robert Makłowicz, Carlos Gonzales Tejera i Adam Gessler, zarówno prywatnie i pokazowo, jak i w telewizji, promując wyłącznie polską żywność.

– Aktywnie biorę udział w charytatywnych Festiwalach „Kucharze Dzieciom” w Lublinie, gdzie wraz z licznymi Kucharzami (Hell’s Kitchen, Top Chef, Masterchef) gotujemy wspólnie i zbieramy pieniądze do puszki dla Dzieciaków wspieranych przez Stowarzyszenie „Fundacja Spełnionych Marzeń”, które leżą na oddziale onkologicznym w szpitalu dziecięcym w Lublinie, jak również dla Dzieciaków w Hospicjum „Małego Księcia” – także w Lublinie.

Sporadycznie gotuję na żywo w programach dla TVP, TVN i Polsat’u, jak mój grafik pracy pozwala.

– I na koniec – skromnie dodam, iż jestem posiadaczem obecnego – Światowego Rekordu Guinnessa (2011r.) za ugotowanie Największego Pieroga Ruskiego na Świecie – ważył 103 kg. (jest to na Youtube do obejrzenia), jak również za Największą Ilość Zupy Dyniowej, którą przygotowałem na zlecenia Starostwa na Śląsku w Krapkowicach w zeszłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here